Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385333 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113

Montaż okien w okresie zimowym .Jakie ryzyko ?

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

Montaż okien zimą ? Czy to ma sens ?

 

Systemodawcy zapewniają ,że montaż tradycyjny na piankę do – 10 jest możliwy bo są pianki zimowe .

Jednak prawda jest taka :

90 % spierniczonych montaży to jest: bananów ,beczek itp. to montaże wykonane zimą .

Faktem jest ,że piana zimowa rozpręża się nawet przy minus 10 (w sposób niekontrolowany )

,ale też jest faktem ,że wiąże i utwardza się ponad 20 godzin i więcej .

Jej właściwości są nieprzewidywalne tak jak temperatura w nocy po montażu .

Jeszcze gorzej jak po montażu włączymy nagrzewnicę lub inne źródło ciepła .

Same szyby schłodzone do minimum podczas transportu i montażu przy szybkim nagrzaniu pomieszczenia mogą popękać .

Pomijam fakt ,że okna pcv przy ujemnych temperaturach są bardzo kruche i profile mogą pękać przy nawiercaniu lub nawet nabijaniu kotew .

Ten fakt nie dotyczy okien drewnianych aluminiowych oraz drewniano-aluminiowych .

 

Odnoście tzw ciepłego montażu to już zupełnie inny problem :taśmy rozprężne praktycznie się nie rozprężają a folie paroszczelne i paro przepuszczalne się nie kleją nawet do najlepiej zagruntowanego muru .

Jest też czynnik czysto ludzki .Najzwyczajniej przy mrozach ludziom marzną ręce i się śpieszą ,a i poziomica nie pokazuje dokładnie co powoduje oczywiste skutki .

Jak Ktoś chce mieć okna dobrze zamontowane to radzę poczekać aż temperatury będą dodatnie .

Jednak zima ma też zalety bo to okres małego zainteresowania oknami więc firmy sprzedają stolarkę w bardzo korzystnych cenach Można zamówić i poprosić o magazynowanie i zamontować jak będą odpowiednie warunki atmosferyczne.

Montaż w krajach gdzie jest bardzo zimo przez cały rok czyli Islandia czy Rosyjska Syberia odbywa się bez użycia piany montażowej ,a luz montażowy wypełnia się materiałami stałymi typu pakuły itp. No i tym samym są to okna głównie drewniane drewniano-aluminiowe  i z ciepłego aluminium z przegrodami termicznymi  .

 


Pierwsze prawdziwe okno pasywne w Polsce

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

  

POZBUD T&R S.A – certyfikowane okna pasywne.

Wiele firm się obecnie chwali ,że posiada w ofercie okna do budownictwa pasywnego Jednak brakuje im najważniejszego czyli certyfikatu na okna pasywne jedynego uprawnionego do tego instytutu w Europie czyli : PASSIVE HOUSE INSTITUTEW DARMSTADT W NIENCZECH

Deklarować można wiele ale czy ktoś to sprawdził ?

 

POZBUD T&R S.A. jako pierwszy producent w Polsce wprowadził właśnie nowe przełomowe pod względem trwałości i energooszczędności rozwiązanie okien drewnianych i drewniano aluminiowych odpowiadające wymogom budownictwa pasywnego. W budownictwie pasywnym, okna muszą charakteryzować się wyjątkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła /nie tylko zastosowanego pakietu szybowego/, ale przede wszystkim samego profila okiennego, co zmusiło nas do wykorzystania nowatorskich rozwiązań tiem, stała się stolarka drewniana i drewniano-aluminiowa do produkcji której wykorzystaliśmy profile drewniane, w których zastosowaliśmy przegrody izolacyjne z aerożelu.

Certyfikacji podlegały okna wykonane w takiej technologii i następującymi parametrami technicznymi: wymiar stolarki: 1.23m x 1.48m, wykonane w systemie drewnianym i drewniano aluminiowym, o grubość profila 92 mm wykonanymi z kantówki sosnowej i pakietem szybowym 4/18/4/18/4 zaopatrzonym w ciepłą ramkę.

 

Ten certyfikat pokazuje jaki jest współczynnik okna ale również co jest ważne całego otworu okiennego wraz z montażem Czego żadna inna firma w Polsce nie podaje .

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (3)
autor:ekodom  dodano: 2013-01-27 | 14:41:40
W celu przybliżenia idei budownictwa pasywnego i propagowania tego oszczędnego i wydajnego standardu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął w tym roku program dopłat do budynków pasywnych w Polsce. Dofinansowanie będzie miało formę częściowej spłaty kapitału kredytu. Dotyczy to zarówno budowanych w odpowiednich technologiach domów jak i mieszkań. Dotacja na budowę domu wynosi do 50 000 zł, a mieszkania do 16 000 zł.
Aby tę dotację rozliczyć w przypadku okien to trzeba będzie się wykazać odpowiednimi certyfikatami i nie wystarczy certyfikat na okno o wsp nie gorszym niż Uw 0.85 .Bo wg interpretacji liczy się wsp . Dla otworu okiennego czyli wraz z połączeniem okna z murem . Taki certyfikat właśnie uzyskał Pozbud S.A. Jako pierwszy w Polsce
Tytuł: oknoplast
autor:mimi1  dodano: 2013-01-27 | 16:00:00
czy promocja zimowa w oknoplascie jest przedłużona do odwołania czy to już nie aktualne??
Odpowiedź do mimi1
autor:ekodom  dodano: 2013-01-27 | 18:22:59
Potrwa maksymalnie tydzień bo już chyba mają komplet obłożenia produkcji do marca.

Czym różnią się między sobą okna w systemie Veka ?

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

Czym różnią się między sobą okna produkowane na profilach Veka?

Veka jest jednym z najbardziej uznanych producentów profili okiennych jednak nie okien .Produkuje jedynie systemy profili do budowy okien .

Jednak są duże firmy jak Oknoplast i kilka innych na Świecie gdzie profile są autorskimi rozwiązaniami firmowego działu badań i rozwoju(zresztą bardzo rozbudowanego ) .I tak np. okna Platinium, Platinium Evolution i energooszczędne okno Winergetic Premium są autorskimi rozwiązaniami niedostępnymi dla innych producentów okien w systemie Veka

blog budowlany - mojabudowa.pl

(zakłady firmy Oknoplast group z lotu ptaka Należy pamiętać że to największy odbiorca

systemów firmy Veka na Świecie )

Produkcja tych konkretnych profili jest jedynie podzlecana przez Oknoplast firmie Veke .To oznacza, że są produktami unikalnymi w kwestii designu, jak również budowy profilu (m.in. większa ilość komór niż w standardowych profilach Veka produkowanych dla mniejszych odbiorców )

Niezmiernie istotne są zastosowane elementy dodatkowe i akcesoria, jak np. okucia ,zbrojenie systemu czy uszczelki. Przykładowo prawidłowy dobór grubości i geometrii stali w danym profilu warunkuje sztywność i statykę okna, to samo odnosi się do stabilnego połączenia zaczepów antywłamaniowych i słupków stałych. Odpowiednia ilość i sposób montażu uszczelek to gwarancja szczelności oraz oszczędność czasu i wysiłku w procesie pielęgnacji okna. Równie ważny jest sam proces produkcyjny. Jak głosi znane powiedzenie - Składniki nawet najbardziej wyszukane nie czynią potrawy smaczną, smak warunkują umiejętności i nastawienie kucharza .

 

(Marka europejska może więcej .Oknoplast Top sponsorem Interu Mediolan)

Bardzo ważne jest wykończenie zgrzewów i ogólna estetyka produktu .

Dlatego oferowane na rynku okna oparte na tym samym systemie Veka w większości różnią się standardem wyposażenia, parametrami energooszczędności, przenikalności cieplnej, szczelności produktu, a także dbałością wykonania.

OKNOPLAST TOP SPONSOREM INTERU MEDIOLAN