Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
384705 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113
 

Najnowsze okno typu Colour Full firmy Oknoplast

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Właśnie się dowiedziałem ,że Oknoplast wprowadził okno pcv do złudzenia przypominające okno drewniane .Sztuka plega na tym ,że niewidoczne elementy okna od wewnątrz również zostały okleinowane .

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zamknięte okno w obustronnym kolorze jest całkowicie pokryte folią drewnopodobną, przez co doskonale imituje materiał naturalny. Jednak po otwarciu takiego okna widać powierzchnie wykonane z PCV barwionego w masie (wręby ramy, zewnętrzne krawędzie skrzydeł).Jednak teraz w Oknoplaście są również pokryte folią drewnopodobną

Moim zdaniem okno dla perfekcjonistów no i skok milowy  okien PVC P Oknoplast pokazał klasę i od razu otrzymał tytuł "Najlepszy Produkt" według renomowanego włoskiego portalu budowlanego edilportale

Osobiście myślę ,że to rozwiązanie spodoba się Klientow ,zresztą coraz bardziej wymagającym, a z biegiem czasu stanie się nowym standardem .


Okna i Drzwi tarasowe narożne

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Okna i drzwi tarasowe narożne

 

Coraz częściej spotykam się z oknami narożnymi bez słupka .

Istnieją dwa rozwiązania połączenia tego typu okien i drzwi tarasowych Jedno znane powszechnie za pomocą łącznika 90 stopniowego lub rurowego i najnowsze zabudowa w całości drzwiami tarasowymi Hs z niskim progiem .

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (2)
Tytuł: Rolety
autor:kiki.ok  dodano: 2012-11-07 | 19:11:19
Witam, chciałabym zamontować w domu tarasowe okno narożne z roletą zewnętrzną. Jak wykonuje się takie połączenie i czy trzeba jakoś specjalnie przygotować nadproże np. na schowanie skrzynki już na etapie projektu?
autor:ekodom  dodano: 2012-11-10 | 11:15:37
To problem często pojawiający się Sprawa wygląda następująco należy połączyć w jednym oknie roletę nadstawną a w drugim naelewacyjną typu unterpuc Dwie rolety nadstawnę nie schodzą się w narożniku tą naelewacyjna należy zastosować na krótszej ścianie i zakryć dociepleniem tam rewizja będzie od zewnątrz pod skrzynka rolety .Istnieje jeszcze możliwość zastosowania słupka łącznikowego szerokiego aby umożliwić zejście się skrzynek rolet nadstawnych ,ale wygląda to mało elegancko .

Jak można totalnie spartaczyć montaż okien .

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Mieliśmy w firmie Klienta który chciał ciepłe okna trzyszybowe .Oczywiście zaprezentowaliśmy produkt ,porozmawialiśmy o ciepłym montażu ,wyceniliśmy i cisza . Dzwonimy do Klienta , co oświadcza ,że nasza oferta była nie do przyjęcia i kupił "to samo tylko taniej" .o 20% mniej . Myśle sobie cuda się zdarzają .Jednak stwierdzenie „to samo tylko taniej bez płacenia za reklamy i marketing " „ nie dawało mi spokoju .

Pozwoliłem sobie znając miejsce budowy zobaczyć z jakiegotypu  firmą przegraliśmy

Profil jest całkiem O.K. okna trzyszybowe ,ale montaż i pomiar to jakaś totalna fucha .

blog budowlany - mojabudowa.pl

Luz montażowy przekracz wszelkie normy Kliny montażowe na miękkim styropianie .

Chyba poszły okna typowe do otworu nietypowego .

blog budowlany - mojabudowa.pl

To już całkowity brak myślenia . Kliny montażowe wsparte na miękkim styropianie -Masakra

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

To jest niezłe .Dwa balkony jeden po prawej wyższy o szerokość ościeżnicy Prawdopodobnie Facet co mierzył był chyba na niezłym kacu , a handlowiec co robił zamówienie widząc że na jednej kondygnacji, są dwie wysokości miał całkowite zaćmienie umysłu .

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kotwy montażowe okazały się przy tych luzach za małe , a dybel został wkręcony w skraj bloczka .chyba tylko dla sztuki :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

A to dybel wkręcony w piankę -Niezły patent i trzeci rodzaj pianki :)

Podsumowując

Ciężkie okna trzyszybowe z takim montażem za jakiś rok lub dwa będą do wymiany . Z całą pewnością stracą pion i poziom oraz przekos . Pomijam fakt ,że ten montaż całkowicie niweluje walory ciepłych szyb bo w efekcie tego montażu Klient będzie posiadaczem najzimniejszych okien na całej dzielnicy .

MIAŁY BYĆ TANIO I JEST mimo że same profile są  przyzwoite :)

 

Takich przypadków jest wiele to tylko jeden z nich . Czy warto było temu Klientowi zaoszczędzić 20 % ceny ? Sami zdecydujecie .

 

inne pdobne kwiatki

http://www.ekodom.mojabudowa.pl/?id=169215


Komentarze (4)
Tytuł: zona dom w zielistkach
autor:zona  dodano: 2012-10-25 | 09:33:16
no tak..masz rację. Klient mógł od razu iść do Ciebie. Tylko skąd wiedział że będzie miał zrobioną taką fuszerkę..podejrzewam że i tak wcisnęli mu że jest dobrze, że się tam podpiankuje - tam będzie trzymało i cacy. Każdy chce w miare zaoszczędzić i jak może to szuka tam gdzie taniej.
Mnie najbardziej przeraża to że gdy przyjadą fachowcy to będą tylko takimi z nazwy, ale nie mamy wyjścia - musimy zaufać bo sami tego nie zrobimy.
autor:dijoniv  dodano: 2014-05-22 | 08:34:56
wizja takiego montażu jest przerażająca, dlatego w tym temacie stawiam na jakość
Odpowiedź do dijoniv
autor:anzbywan  dodano: 2015-02-12 | 17:51:47
Pytanie ja się ustrzec takich monterów, przecież czlowiek zamawiając okna nie wie jakie zdolności posiadają monterzy. Jedyne wyjście to spisać umowę i zaznaczyć że jeżeli montaż będzie nie poprawny to będą ponosić koszty okien.
Odpowiedź do anzbywan
autor:ekodom  dodano: 2015-02-13 | 09:09:56
Takie firmy łatwo rozpoznać Przeważnie są tańsze od innych dealerów na tych samych oknach

Ogród zimowy - Czemu tyle kosztuje ?

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Ogród zimowy – czemu tyle kosztuje .

 

Coraz częściej spotykam się z zainteresowaniem ogrodami zimowymi i wielkim rozczarowaniem po wycenie bo ile może kosztować trochę szkła i ram ?

Otóż problem jest o wiele bardziej złożony .

O ogrodzie zimowym należy pomyśleć na etapie .Ponieważ pozornie lekka dla laika konstrukcja powinna spełnić wymogi normalnego budynku czyli: wytrzymać ciężar zalegania śniegu na dachu , parcie wiatrów .wytrzymać silne gradobicie oraz utrzymać odpowiednią temperaturę w tym również nie za wysoką .

blog budowlany - mojabudowa.pl

O czym trzeba pomyśleć ?

Przede wszystkim, odpowiedni fundament .Często ludzie chcą postawić ogród zimowy na tarasie co jest bardzo ryzykowne ponieważ nawet niewielki ogród zimowy to waży kilka ton i jego ciężar dosłownie zgniata izolację i kafelki .

Konstrukcja powinna być stabilna najlepiej Drewniano-aluminiowa lub aluminiowa PCV odpada .

Szkło na bokach hartowane (bezpieczeństwo )i szyby na dachu jak najmocniejsze (grad śnieg)

Ogród powinien być zaprojektowany przez architekta i obliczony pod względem obciążeniowym ,a nie budowany bez zezwolenia wg własnego uznania i .

Powinien też być zaopatrzony w klimatyzację gdyż bez niej temperatura w ciepły lipcowy dzień wzrośnie nam szybko do kilkudziesięciu stopni .

Powinien też mieć solidny fundament . Należy też pamiętać o połączeniu ogrodu zimowego z częścią mieszkalną odpowiednie drzwi odporne na dużą stałą wilgotność i odpowiednie połączenie ogrodu z budynkiem .

Podsumowując ta pozornie lekka konstrukcja musi spełnić o wiele ostrzejsze kryteria niż murowany budynek stąd też wynika cena są to bardzo drogie komponenty i duża odpowiedzialność dla firmy wykonawczej i architekta .

Moim zdaniem należy do tego tematu podejść z głową i odpowiednim budżetem albo wcale .

blog budowlany - mojabudowa.pl