Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385332 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113

Profil okienny Alphaline90 - Kilka spostrzeżeń opi

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Profil Alphaline90 został zaprojektowany już w 2006 roku i wdrożony w 2007 . Czyli system już nie najnowszy, a tym bardziej odkrycie roku czy jakaś nowość jak niektóre źródła sugerują na rynku polskim .

W momencie systemu w 2006 roku przyjęto jak sadzimy chyba założenie że im szerzej tym lepiej. Warto zwrócić uwagę że rama w tym systemie ma 90 mm głębokości , a skrzydło… tylko raptem 84 mm.( gdzie tu konsekwencja?) przecież ościeżnicę zakrywamy dociepleniem i jej  grubość ma tym samym mniejsze znaczenie w energooszczedności niż niczym nieocieplonego skrzydła gdzie tam ich grubość to raptem 84mm o czym większość sprzedawców niechętnie informuje i woli ten fakt przemilczeć i podawać grubość ościeżnicy 90mm co brzmi lepiej .

Konstrukcja ALPHALINE 90 powodowała nam wiele problemów w trakcie montażu u klienta . Dla efektu końcowego czyli właściwej i oczekiwanej izolacji termicznej pomieszczeń równie ważne jak dobre , jest również prawidłowy montaż.  

- sporym problemem było bardzo wyraźne niesymetryczne ułożenie stali w profilu ramy. To powodowało spore problemy montażowe kiedy wymagały skręcenia na łączniku. Dociągając śruby od wewnątrz, rozciągana była jednocześnie strona zewnętrza połączenia.

- łączniki kątowe – ich konstrukcja powodowała nam problemy wizualne i estetyczne zestawów okiennych. W przypadku w pełnym kolorze nierzadko widać było biały nośnik łącznika, który trzeba było przykrywać dodatkowymi profilami uzupełniającymi.

- komora na styropian tzw. klin docieplający – . Jeżeli zobaczymy na przekrój ramy to komora ta jest bardzo duża i nie jest „powiązana” żadnymi ściankami PVC ze ściankami głównymi profilu ( zewnętrznymi ).

Samo rozwiązanie klina docieplającego też nie było idealne i nie robiło dużej różnicy w parametrze Uf (klin poprawia uf ramy jedynie o 0,03 ) o wiele więcej uzyskujemy kładąc docieplenie i zachodząc nim na ramę co zawsze się wykonuje .No chyba że dom niema przewidzianego docieplenia to wtedy ten klin docieplający ma minimalne znaczenie .

Zresztą klin docieplający w ościeżnicy jest, a tam gdzie by się przydał naprawdę czyli w skrzydle niema .Gdzie tu jakiś sens i konsekwencja ?

blog budowlany - mojabudowa.pl

- system tylko – kolejnym ograniczeniem systemu ALPHALINE i dowodem że kierunek rozwiązania był nie do końca idealny jest fakt, że ALPHALINE to system .  Nie możemy w nim wykonać bowiem  ani drzwi typu HST, ani konstrukcji typowych drzwi wejściowych. Większość klientów kupujących komplet w systemie Alhaline90 i drzwi tarasowe Hs oczekuje  że dostanie wszystko na tych samych profilach nie wie ,że HS to zupełnie inny profil o skrzydle grubości 70 mm

 Zwiększenie szerokości ramy do 90mm spowodowało ze :

stal ułożona jest niesymetrycznie (powoduje to nam problemy w montażu, tworzenie dużych konstrukcji, ogranicza możliwości kształtów )

- były kłopoty z łącznikami narożnymi, w oknach kolorowych było widać biały łącznik

- profil charakteryzuję duża chłonność energii cieplnej i termicznej – więc narażony jest na nadmierne nagrzewanie się latem. Jest to spowodowane ilością PVC/ powierzchnią PVC

 Alphaline 90 to dość stary system ( ponad 11 lat ). Nie jest rozwijany( od jego wprowadzenia do dzisiaj nic się w nim nie zmieniło) , a produkcja przeniesiona została do Polski, jak sądzimy bo to niewymagający rynek .Klient niestety nieświadomy o mniejszej wiedzy technicznej .

1. Problem z wygodnym i precyzyjnym montażem   spowodowany niesymetrycznym umiejscowieniem stali. Jej przesunięcie do strony wewnętrznej powoduje że podczas skręcania zestawów okiennych następowało od zewnątrz rozwarstwienie (szczelina)

2. Problem z łącznikami kątowymi  i narożnymi. Przy skręcaniu w zestawy w przypadku okien w pełnym kolorze od wewnątrz widać było białe elementy łącznika. Ponieważ łącznik od wewnętrznej strony (od pomieszczenia) był biały to w przypadku okien np. w pełnym kolorze widać było ten właśnie biały kolor.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

3. Problem mamy z konstruowaniem okien o większych wymiarach. System nie pozwalał na bezpieczne okien o dużych wymiarach. Maksymalna powierzchnia skrzydła to tylko 2m² ( są tacy producenci co robią większe ale ja bym ich nie kupił ). System nie pozwalał na wykonywanie konstrukcji wyższych niż 230cm ze względu na ograniczenie stawiane przez producenta tego profilu czyli samą Vekę .

4. Problem z konstrukcjami nietypowymi. System posiada duże ograniczenia

w konstrukcjach kształtowych. Można na nim wykonać tylko duże promienie i kąty.Ostre skosy ,trójkąty małe łuki i koła odpadają .

5. System jest ograniczony praktycznie tylko do okien. Brak opcji drzwi wejściowych, przesuwnych HST.

                                 Uwaga Ważne !!!

6. Generalny problem wskazany przez instytut IFT  Rosenheim z niesymetrycznie usytuowana stalą powoduje to ,że profile tego typu mają tendencję do odkształcania się pod wpływem nagrzania słońcem. Już w 2011 roku IFT Rosenheim zwracało uwagę na problem niesymetrycznie umiejscowionej stalizbrojenia

Parametry energooszczędne typu Uw obliczeniowe dla tego systemu wielu producentów deklaruje dość atrakcyjne ,ale należy wiedzieć,że dotyczą małego 123X148 (referencyjnego w Polsce ) nie eksploatowanego i niezamontowanego ( suche wartości arytmetyczne i teoretyczne )

z odkształconymi profilami tylko w teorii jest energooszczędne,  ponieważ jest nieszczelne,a my nie możemy ponosić takiego ryzyka

Oczywiście odkształcanie się profili z niesymetrycznie usytuowaną stalą zbrojeniową to proces postępujący z biegiem czasu lub słońca jak ktoś woli czyli od razu po montażu nie widzimy problemu .

 blog budowlany - mojabudowa.pl

Jak widać na przygotowanym przez instytut IFT Rosenheim rysunku, profile z niesymetrycznie umiejscowioną stalą( wykres po prawej ) maja bardzo dużą tendencję do odkształcania i wypaczania się oraz utratę szczelności .

Szczelność można sprawdzić .Znalazłem taki filmik wink


Generalnie nie widzimy sensu sprzedaży  i montażu okien na dość starych profilach Alphaline 90 naszym zdaniem z innej epoki

(no chyba ,że Ktoś ma same niewielkie najlepiej w kolorze białym i o kształtach prostokątnych bez dużych balkonów o skrzydłach nie większych niż 2m² i nie wyższych niż 230 cm ) zwłaszcza ,że ten dostawca profili posiada w ofercie już dużo nowsze i lepsze  profile  gdzie my jako firma mamy możliwości dostarczenia klientom większych ,bezpieczniejszych konstrukcji okiennych i nie jesteśmy tak ograniczeni w kształtach jak łuki, koła i skosy. A montaż i zespolenia możemy wykonać dużo lepiej i estetyczniej.

Generalnie poco sprzedawać stare jak jest nowsze i lepsze ?

Oczywiście to wszystko są nasze subiektywne spostrzeżenia .

okna pcv szczecin

 


Komentarze (4)
autor:po-prostu-my  dodano: 2014-10-31 | 17:35:41
To co kupić????
Odpowiedź do po-prostu-my
autor:michaliania  dodano: 2014-10-31 | 20:24:05
Perfectline w pakiecie 3szybowym.
Odpowiedź do michaliania
autor:ekodom  dodano: 2014-11-02 | 18:57:47
Okna na tym profilu nie sprawiły mi jakiś kłopotów Mają dobre zaplecze pod względem dodatków systemowych jak łączniki i wszelkiej maści poszerzenia i maskownice co ułatwia nam montaż i doradztwo w zakresie nietypowych rozwiązań .
Jednak warto wiedzieć ,że obecnie Veka mocno rozwija systemy 7- komorowe nie tak toporne jak 6 komorowy Alphaline90 .
Generalnie uważam że profil jest ważny ale jeszcze ważniejszy dobry producent okien, a nie profili co zweryfikuje które kształtowniki (profile ) nadają się lepiej lub grzej do produkcji gotowych okien .To producent okna, a nie profilu udziela gwarancji .Natomiast większość sprzedawców poleca to co obecnie się sprzedaję nieważne ,że system ma już wiele lat ,ale w Polsce obecnie udaje nowość choć z roku 2008 o czym mało kto wie .
Wystarczy pomyśleć ile to się zmieniło w oknach przez ponad 6 lat iw innych branżach .
Kto chce kupić samochód w cenie obecnie obowiązującej sprzed sześciu lat ?

Przy zakupie okien co kosztują często tyle ile nowy samochód warto tak samo się zastanowić zanim kpimy przeżytek .

Pozdrawiam
http://stolarka.org.pl/index.php?s1=ddh600&s3=befuch489&vl=0
autor:ekodom  dodano: 2014-11-03 | 09:50:48
Ja osobiście polecam okna drewniano-aluminiowe .ich jedyna wada to wyższa cena . Bardzo dobrymi też oknami ą okna z ciepłego aluminium .a w klasie pcv hybrydowe chociażby na bazie perfektline z osłoną aluminiową wychodzący cenowo dość atrakcyjnie .

Aero therm .Jak pozbyć się mostków termicznych ?

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Jak pozbyć się mostków termicznych ?Aero Therm to załatwi .

Mostki termiczne to nie tylko teoretyczne zjawisko fizyczne lecz faktyczna zmora , którą odkrywamy najczęściej zbyt późno czyli gdy dom jest gotowy do zamieszkania i ciężko jest cokolwiek poprawić .

Mostek termiczny ( cieplny ) to element przegrody budowlanej o znacznie wyższym niż sąsiadujące z nim elementy współczynniku przewodzenia ciepła. Na skutek tej cechy, przy różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku, dochodzi do punktowego wychładzania przegrody co skutkuje niekontrolowanymi stratami ciepła a następnie skraplaniu się pary wodnej. Zjawisko to niesie ze sobą duże ryzyko zawilgocenia ścian pomieszczenia oraz wielu innych negatywnych konsekwencji jak grzyb i pleśń pomijając już olbrzymie straty energii cieplnej .

Jednak najbardziej zagrożone występowaniem mostków termicznych są węzły konstrukcyjne, gdzie łączą się różne elementy przegród zewnętrznych budynku. Do miejsc takich należy:

połączenie dachu i ściany zewnętrznej,

miejsce obsadzenia i ich wnęki

połączenie balkonu ze stropem ,wieńcem  i nadproża .

ściany piwnic i wieńce stropu nad piwnicą.

miejsca mocowania rolet zewnętrznych z murem

słupy wykuszowe

wnęki bramy garażowej itp.

W takich przypadkach rosną koszty ogrzewania i ryzyko wystąpienia grzyba i innych skutków .

A co zrobić aby temu zapobiec ?

Niestety często jest niemożliwe dodatkowe docieplenie tradycyjnymi i kosztownymi metodami jak dodatkowa warstwa styropianu lub wełny mineralnej ,ale istnieje metoda docieplenia od wewnątrz niezajmująca przestrzeni ponieważ wystarczy często tylko 1mm .

Czyli ?

AERO-THERM to termoaktywna masa , w której zastosowano unikatowe połączenie mikrosfer szklanych 3M oraz AEROGEL-u, obecnie najlepszego izolatora termicznego na świecie .

Uwaga !!!:

1mm Aero-Thermu to nawet 10 cm styropianu i nie zajmuje przestrzeni .Jest tani około 70 zł za m2 i łatwy w położeniu samodzielnie .

Wystarczy tylko rozprowadzić w miejscu przymarzania .Przypomina struktura masę szpachlową .

GDZIE WARTO ZASTOSOWAĆ AERO-THERM?

Wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe ocieplenie budynku od zewnątrz, np. mieszkanie w bloku, budynek zabytkowy, budynek usytuowany w granicy   działki  lub    posiadający     wspólną     ścianę    z     nieogrzewanymi    pomieszczeniami.

Gdy budynek jest ocieplony od zewnątrz, ale zastosowana izolacja jest niewystarczająca. Można w wygodny i tani sposób znacząco poprawić parametry cieplne pomieszczeń, bez  konieczności  kłopotliwego i kosztownego  zrywania   starej  izolacji  zewnętrznej   i  nakładania nowej.

Przy nowych budynkach, gdzie jest zastosowana dobra izolacja zewnętrzna, jest kilka miejsc, które ze względów technologicznych zawsze powodują powstanie mostków termicznych:

 • Wnęki okienne i drzwiowe. Dotyczy to zarówno połaciowych jak i dachowych.

 • Połączenia ścian ze stropem.

 • Narożniki pomieszczeń.

 • Ściany sąsiadujące ze strefami nieogrzewanymi, takimi jak wiatrołapy garaże czy klatki schodowe

 • Podłogi pomieszczeń nad garażami i piwnicami

 • Miejsca, w których na ścianach zewnętrznych są umieszczone metalowe elementy konstrukcyjne, np. kotwy od instalacji odgromowej lub rynien.

 • Bardzo znaczącym mostkiem termicznym jest skrzynka roletowa, którą rekomendujemy zaizolować od strony pomieszczenia

 • Połącznie prowadnic bramy garażowej z murem .

To jedyna taki środek na rynku można nim również izolować rury ogrzewania stosować jako ekran za grzejnikami ,zabezpieczać wnęki za szafkami w kuchni prze wilgocią i grzybem .Również w łazience pod wanną .

Idealnie nadaję się jako izolator pod ogrzewanie podłogowe ( nie podnosi poziomu podłogi wystarczy tylko 1mm ) Doskonale izoluje pomieszczenie nad garażem bez zabierania przestrzeni .,Skutecznie dociepla sufit  wykuszu i izoluje wiatrołapy .Idealny na ekran do kierowania strumienia ciepła za kominkiem .

Powłokę Aero-thermu można malować, tapetować itp.

Cena aero therm również jest przystępna .

Wkrótce więcej zastosowań i to za jedyne 70 zł bez zabierania przestrzeni .

 docieplenia szczecin


Komentarze (5)
autor:ekodom  dodano: 2014-10-14 | 21:53:43
Powiem ,że w mojej branży okna drzwi bramy rolety to idealny izolator bo przy minimalnej grubości uzyskuję maksimum docieplenia pod roletami a tam musiałem stosować od 1 do 2 cm styropianu pomiędzy skrzynką rolety a murem .
Podobnie z przygotowaniem do ciepłego montażu i wyrównaniem glifów (nie zwężam otworu i jest idealnie docieplony taśmy paroszczelne i paro przepuszczalne kleją się super .
Wszelkie pseudo ciepłe podkłady pod parapetowe można wsadzić sobie w buty gdy zastosujemy Aero-Therm i to dużo taniej i zdecydowanie skuteczniej .
autor:dom-na-maxa  dodano: 2014-10-22 | 22:53:00
Witam. Mam pytanie. Budujemy dom, który nie jest energooszczędny ani pasywny. Czy istnieją jakieś okna dwuszybowe, które by Pan polecił? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?
W ogóle się na tym nie znam:-D
autor:ekodom  dodano: 2014-10-23 | 13:32:39
Na co zwrócić uwagę ? Jak ja się na czymś nie znam to zwracam uwagę na markę wiem ,że dobra mark jest gwarantem dobrej jakości .Np Bosch - każdy wie że robi doskonały sprzęt AGD
Aple świetne komórki i komputery ,Mercedes Audi czy BMW świetne samochody ale dlaczego te produkty są bardzo dobre tego już nikt nie drąży bo mało kto się na tym zna większość ufa renomowanej i sprawdzonej marce Podobnie jest z oknami .Przy oknach dwuszybowych doskonale się sprawdzą okna Oknoplast Platinium lub Koncept .Również mogę polecić tańsze WnD .
Te systemy są objęte długoletnią gwarancją i w tych firmach montaż jest na wysokim poziomie .
Warto przynajmniej sprawdzić ich ofertę .Spotkać się na budowie i porozmawiać - to nic nie kosztuje .
Generalnie za sprawdzony produkt nieobarczony ryzykiem zakupowym i tak warto zapłacić trochę więcej niż za mniej renomowaną stolarkę od nieznanego producenta ,ale to zwykle się opłaca .
Więcej na moim blogu :

www.ekodom.mojabudowa.pl

Powodzenia w wyborze .
Tytuł: Witam
autor:bodzio6662  dodano: 2015-02-11 | 18:48:48
Mam pytanie czy ten Aero therm stosuje się po tynkach czy przed tynkowaniem mam budynek z ytonga i czy Ew. Pózniej można gładź szpachlowa kłaść na niego lub płytki kleić na niego.....?????? I czy pod parapety od zewnątrz się stosuje czy tylko od wewnątrz ..Pozdrawiam.....
Odpowiedź do bodzio6662
autor:ekodom  dodano: 2015-04-14 | 14:13:06
Można kłaść przed tynkami ( jednak sprawność jest większa jak jest położony na tynku i można stosować gładź chociaż aerotherm zastępuje gładź można ją szlifować .Jednocześnie można stosować pod kafelkami malować kłaść tapety

www.izolacje-docieplenia.pl

pozdrawiam

Okna Internorm .Jesienna Promocja .

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Internorm w promocji jesiennej .

blog budowlany - mojabudowa.pl

www.eko-dom.eu


Pakiet szybowy 4 Xglass dodatkowe korzyści .Oknop

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Pakiet szybowy 4 Xglass – 4 dodatkowe korzyści w standardzie .

Przy wyborze stolarki okiennej warto zwrócić uwagę na zastosowane pakiety szybowe, które, przy odpowiednim dobraniu parametrów, mogą zapewnić wyższą przepuszczalność światła, lepszą dźwiękoszczelności , mniejsze straty ciepła a nawet możliwość tworzenia większych przeszkleń. Do końca października w ofercie OKNOPLAST Winergetic Premium będzie standardowo wyposażone w 4 Xglass – pakiet szybowy o najlepszych parametrach dostępnych na rynku.

Winergetic Premium, autorski model pcv firmy Oknoplast, pozwala na pozyskiwanie ciepła służącego do ogrzewania pomieszczeń. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu tafli z najnowocześniejszymi powłokami niskoemisyjnymi, zapewniającymi bardzo wysoki indeks przepuszczalności energii słonecznej o wysokich parametrach izolacyjnych. Dodatkowo wysoki współczynnik przepuszczalności światła Lt=74% zagwarantuje, że we wnętrzu będzie jaśniej, co jest dużą zaletą przy dwukomorowych pakietach szybowych. Wyższa przejrzystość szyb skutkuje lepiej oświetlonym pomieszczeniem w dzień, a pod wieczór opóźnia konieczność użycia sztucznego światła. Kolejną zaletą tego pakietu szybowego jest niski współczynnik przenikania ciepła Ug=0,5 W/m 2K, gwarantujący wysoką termoizolacyjność okien. Z kolei spokojny i cichy sen zapewnią wyjątkowe, jak na podstawowe wyposażenie, właściwości dźwiękoszczelne tego systemu.

Okno ze standardowym pakietem szybowym ma współczynnik Rw na poziomie 33dB. Przy zastosowaniu nowego zespolenia 4 Xglass, zaprojektowanego przez OKNOPLAST, izolacyjność akustyczna okna wzrasta do 36dB. Różnicę 3dB dla ucha ludzkiego można zobrazować tak, jakbyśmy w jednym pomieszczeniu słuchali muzyki z dwóch głośników o tym samym natężeniu dźwięku i nagle jeden wyłączyli – mówi Grzegorz Bułat, kierownik technologii z OKNOPLAST.

Niższy współczynnik przenikalności cieplnej, większa przejrzystość oraz lepszy bilans energetyczny i ochrona przed hałasem, to wyjątkowe połączenie zalet pakietu szybowego na polskim rynku. Dotychczas chęć poprawienia jednego z parametrów pogarszała pozostałe, np. poprawienie dźwiękoszczelności pogarszało przejrzystość czy bilans energetyczny okna. Korzyści z pakietu szybowego w oknach Winergetic Premium składającego się z dwóch szyb o grubości 3 mm i jednej tafli o grubości 4 mm, mogą także zainteresować zwolenników dużych przeszkleń w domach, gdzie kwestie bilansu energetycznego oraz izolacyjność akustyczna są szczególnie ważne. Poza właściwościami użytkowymi okno Winergetic Premium z pakietem

4 Xglass posiada również estetyczne wykończenie na wysokim poziomie. Zaokrąglona na zewnątrz linia profilu oraz okucia z linii dESIGN+, o minimalistycznej formie i dłuższej o 20% rękojeści stanowić będzie atrakcyjnie wykończenie każdej inwestycji

Podsumowując nowe szyby to 4 korzyści więcej :

 • wyższa przepuszczalność światła

 • doskonalsza izolacyjność akustyczna

 • jeszcze lepsza termoizolacja

 • większa możliwość tworzenia dużych przeszkleń

www.eko-dom.eu