Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385331 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113

Najnowsze szyby X4Glass niezwykle ciepły i jasny w

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiaj dostałem próbnik porównawczy pakietów trzyszybowych o wsp Ug=0,5

okien Oknoplast .

jeden po lewej to pakiet stosowany tylko przez firmę Oknoplast w standardzie o wsp Ug=0,5

Po prawej zwykły pakiet trzyszybowy stosowany u konkurencji Ug=0,5 .

Zdjęcie zrobione komórką na szybkość jednak widać ,że ten z Oknoplastu( po lewej ) jest zdecydowanie jaśniejszy co powoduje ,że w okresie jesienno-zimowym zapalamy światła znacznie później bo dociera do nas więcej światła słonecznego jak i nie mamy efektu brudnych firanek .

Tytuł zdjęcie

Nowoczesna szyba dwukomorowa zbudowana z tafli o grubości 3mm i 4mm (4/18/3/16/3) o wysokim parametrze termoizolacyjnym Ug = 0,5 W/m2K. Pakiet szybowy 4 Xglass to 4 dodatkowe korzyści dla okna:

  • wyższa przepuszczalność światła

  • doskonalsza izolacyjność akustyczna

  • jeszcze lepsza termoizolacja

  • większa możliwość tworzenia dużych przeszkleń


  •  

Okna pcv SzczecinUwaga Ważne. Manipulacja danych technicznych okien

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

UWAGA Na manipulację danych parametrów okien w Internecie .


Dzisiaj przeglądając jeden z portali okiennych zarejestrowanych za pośrednictwem zagranicznej firmy internetowej ( dane osoby nie do ustalenia ) plus wiele anonimowych wpisów na forach w ostatnim czasie .Zauważyłem rozpowszechnie masowe nieprawdziwych i zmanipulowanych danych technicznych okien firmy Oknoplast Group w stosunku do innych.


Np że w oknach Winergetic Premium jest szyba o wsp Ug=0,6

Odpowiadam w standardzie jest szybaUg=0,5


Podobnie zaniża się wsp Lt

Odpowiadam, żę w standardzie jest zastosowany pakiet szybowy o wsp Ug=0,5 z Lt równym 74% (najlepszyna rynku )


Natomiast wsp g wynosi 54 % czyli też najlepszy na rynku w standardzie .( pomija się tan fakt )


I nieprawdziwe są parametry Rw

w standardzie Rw wynosi aż 36dB


I jeszcze jedno ten portal i wpisy w internecie rozpowszechniają,że w oknach Winergetic Premium jest tylko jeden zaczep antywyważeniowy co jest również nieprawdą bostandardowo są montowane dwa zaczepy antywyważeniowe .


Manipulację jest też fakt ,że okna Winergetic Premium, Winergetic Passiv Platinium Evo I i II lub oknoColor full okleinowane również wewnątrz jest standardowym profilemVeki lub chociaż podobnym .

Takie rozwiązania widział ktoś u jakiegoś dostawcy okien w systemie veka ?Lub taką vekę ?

A może takie szyby o grubości raprem 3mm wyszydzane i zmanipulowane w konkurencji jako zbyt cienki bo oni mają 4mm i to kruche oraz bardzo ciemne ;)


I co ? To są okna jak u innych na Vece  ? WĄTPIE

Standardowe produkowane masowo okna w systemie Veki nawet koło Oknoplastu nieleżały. Takie są fakty !!!

Prawda jest taka ,że to autorskierozwiązanie firmy Oknoplast dostępne jedynie w tej firmie, a zkoncernem Veka ma tyle wspólnego,że są tam tłoczone dlaOknoplastu jako właściciela profili a inne firmy mogą jemieć jak się dogadają z Oknoplastem i kupią prawa do tychsystemów .Na dzień dzisiejszy mogą tylko sugerować ,że mająVekę jak Oknoplast .Co jest bzdurą .


Pomijam podawanie nie prawdziego poziomu cenowego w stosunku do trzech innych znanych producentówgdzie. Wyceny są zrobione na najniższym standardzie a okien Oknoplastu na najwyższym czyli w wersji Winergetic Passiv z pakietem czteroszybowym o wsp Ug=0,3 .

A i tak nie wyższa aż tak duża jakby chcieli .


Piszę ten post bo wiem,że przedstawiciele kilku firm wysyłają link do tego portalu i sugerują pewne posty w necie jako fakty .

okna Szczecin


Komentarze (12)
Tytuł: Manipulacja - 4Xglass
autor:oknostrefa  dodano: 2014-12-05 | 04:14:39
Witam
Powiem szczerze, że widzę tutaj dużą część informacji może i prawdziwych ale jak to zwykle w O... lekko mieszających w głowie klienta żeby nie powiedzieć manipulujących nim.
1. Nazwa 4XGlass sugeruje zastosowanie pakietu czterech szyb (a pakiet składa się z... ilu?)
2. Współczynnik Lt zawsze będzie wyższy przy zastosowaniu cieńszego szkła (3 mm) ponieważ światło ma mniej przeszkód do pokonania więc nie jest to nic nadzwyczajnego (fizyka i tyle)
3. Z tego co można znaleźć na stronach producentów szkła dopuszczalna powierzchnia tafli szklanej o grubości 3 mm jest mniejsza niż szkła 4 mm a dodatkowo długość boku nie powinna przekraczać max 1,5 mb. W związku z tym O... nie powinien stosować szkła takiej grubości do dużych przeszkleń gdzie bok przekracza 1,5 mb - okna balkonowe, okna przesuwane, duże fixy, wyższe okna wykuszowe itd. Mylę się? Jeżeli podmieniają na 4 mm to co się wtedy dzieje z "Odpowiadam w standardzie jest szyba Ug=0,5". Wiem, że szyba jest hartowana ale dopuszczalna powierzchnia to powierzchnia. Hartowanie odbywa się jako kolejny etap produkcji.
4.Określenie najlepszy w stwierdzeniu "Natomiast wsp g wynosi 54 % czyli też najlepszy na rynku w standardzie" jest mylące dla nieświadomego klienta ponieważ zleży od indywidualnej potrzeby. Wyższy współczynnik g pozwoli ochronić dom przed nadmiernym nagrzewaniem latem więc widzę tu kolejny raz wykorzystanie nieświadomości klienta. Określenie, że współczynnik g jest najlepszy można użyć w strefie okołobiegunowej lub równikowej bo w tych strefach świata przed słońcem trzeba się rzeczywiście chronić lub wykorzystywać z niego energię. Nasz klimat niestety jest zmienny i punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
5. Akurat colorFull - czyli profil okleinowany również wewnątrz na Vece widziałem :) Nawet niedaleko Szczecina znajdziesz takiego producenta ;) Reszta to oczywiście projekty Oknoplastu ale dodajmy, że chodzi tu przede wszystkim o profil skrzydła okiennego, które są zrobione na bazie sprawdzonych rozwiązań VEKI. Ramy są VEKI i spotkamy je w oknach również innych producentów.
Pozdrawiam Serdecznie Szczecin.
Kiedyś byłem z waszym handlowcem na szkoleniu ale już nie pamiętam jego imienia. Chłopak w okularach o ile dobrze pamiętam z Goleniowa...
Tytuł: Manipulacja - 4Xglass
autor:oknostrefa  dodano: 2014-12-05 | 04:25:29
Ciekawy jestem jaka szyba jest obok 4Xglass i czy przypadkiem papier pod spodem nie jest ciemniejszy. Dowiedz się jakie są parametry szkła obok bo standardowo stosowane pakiety mogą być trochę inne i pokazując wzornik będziesz wprowadzał w błąd swoich klientów - nie to żeby nimi manipulować ;)
Odpowiedź do oknostrefa
autor:ekodom  dodano: 2014-12-05 | 15:54:40
Pakiet szybowy 4XGlass nie sugeruje niczego to nazwa handlowa mówiąca o czterech korzyściach

1 wyższa przepuszczalność światła
2 doskonalsza izolacyjność akustyczna
3jeszcze lepsza termoizolacja
4większa możliwość tworzenia dużych przeszkleń
Szyba w próbniku po lewej ma budowę (4/18/3/16/3) a ta ciemna po prawej same czwórki
Podkład jest jednolitą kartą papieru i zapewniam ,że można przyjść do dowolnego salonu Oknoplastu i mu się przyjrzeć .
Tytuł: 4XGlass
Odpowiedź do ekodom
autor:oknostrefa  dodano: 2014-12-05 | 17:14:13
Czyli nie wiesz jaki jest współczynnik Lt szyby dostarczonej przez O... dla porównania? Może dostarczyli szkło o gorszych parametrach aby uwidocznić różnicę ;) Z tego co pamiętam Pakiet szybowy 4/18/4/18/4 Ug=0,5 ma Lt na poziomie 70% więc nie wydaje mi się, że 4% jest to aż tak widoczna różnica. Poza tym np Planitherm One ma podobne właściwości. Wystarczy poszukać. Naprawdę wiem co mówię.
Co powiesz odnośnie możliwości konstruowania większych przeszkleń (patrz punkt 3.) czyli jednej z podstawowych korzyści? Proszę sprawdź zanim mi odpowiesz. Ja to również sprawdzę. Obydwaj wiemy jak takie hasła działają na klienta...
Odpowiedź do oknostrefa
autor:ekodom  dodano: 2014-12-05 | 21:44:45
Oczywiście ,że wiem Dostarczyli szybę o gorszym wsp Lt aby to właśnie było widać i ten fakt właśnie ludzie sobie uświadomili. Jakie mogą być różnice w przepuszczalności światła w stosunku do pakietów szybowych stosowanych w wielu innych firmach o tym samym wsp U=0,5 .
Jak Ktoś ma jaśniejsze pakiety dwukomorowe o wsp Ug=0,5 od Oknoplastu to niech je pokarze w podobny sposób optycznie porównawczy .Nikt nikomu nie broni .Wiem też ,że szeroko pojętej konkurencji ten sposób nie jest wygodny bo to widać gołym okiem, że pakiety o tym samym wsp Ug mogą aż tak się różnić pod względem wsp Lt .
I też faktem jest,że grube szkło to zawsze mniej światła, a zwłaszcza w zespoleniach z szybami antywłamaniowymi gdzie mamy za dnia półmrok .
autor:ekodom  dodano: 2014-12-05 | 15:57:03
Są producenci na świecie co mają już pakiety z szyb o grubości 2mm Jednak jeszcze nie w Polsce
Tytuł: 4XGlass
Odpowiedź do ekodom
autor:oknostrefa  dodano: 2014-12-05 | 17:32:03
Rozmawiajmy argumentując swoje stanowisko a nie retoryką, że "są na świecie rzeczy o których się filozofom nie śniło"... Pozdrawiam
autor:ekodom  dodano: 2014-12-05 | 21:16:39
Nowe pakiety szybowe o budowie (4/18/3/16/3) mają wsp Ug=0,5 Lt =75% i g-54% Ja uważam ,że to dobre wyniki a nawet bardzo dobre :
Jak piszesz czy to duża różnica do pakietu 4/18/4/18/4 to powiem że tak ponieważ Lt jest lepsze o 7% w stosunku do zespoleń na szybach 4mm

Wsp g też jest lepszy co ma wpływ na bilans energetyczny okien .

Jak również Rw czyli wsp tłumienia hałasu na poziomie 36 dB jest lepszy niż ten w pakietach 4/18/4/18/4 gdzie wynosi 33 Db
No i waga pakietu co ma wpływ na budowę okien o dużych rozmiarach w oknoplaście jest niższa o 20 % niż w szybach 4/18/4/18/4 co wpływa na żywotność skrzydła i okuć oraz powoduje ,że można stworzyć większe gabaryty okien .

Natomiast większe przeszklenia nie oznaczają większych okien ( to maksymalna powierzchnia szyby zespolonej bezpiecznie do wykonania )
Szyba zewnętrzna narazona na parcie wiatru o zespoleniu (4/18/3/16/3) ma 4 mm tak jak u większości .
Co złego widzisz w pakiecie dwukomorowym lżejszym i jaśniejszym o dobrym wsp U=0,5 Lt=75 g=54 i o wadze 20% niższej lub inaczej co ma lepszego pakiet 4/18/4/18/4 o ile ma ?
Dodam ,że nowe pakiety są standardowe bez dopłąty .
Ja widzę jedynie zalety . Zwłaszcza ,że mamy gwarancję 10 lat na zespolenie tego pakietu i 7 lat na okno .
Tytuł: 4Xglass- manipulacja
autor:oknostrefa  dodano: 2014-12-06 | 00:15:17
1.To ja proponuje każdemu klientowi dać taki pakiet żeby sobie poszedł do konkurencji i zobaczył rzeczywistą różnicę pomiędzy szybami a nie porównywać do specjalnie zmanipulowanej próbki.
2. To jakie w końcu jest to Lt raz piszesz 74 raz 75 % (skup się men...;)
7% różnicy to chyba trochę przesada. Sprawdź parametry szyb konkurencji zanim będziesz mówił o takiej różnicy.
3. Według jakiej normy podawany jest Współczynnik przenikania ciepła Ug i LT wg PN-EN 673 czy wg PN-EN 674? (obliczeniowa czy badawcza) jeśli badawcza zamieść link do badań.
4. Mniejszy ciężar i lepsza dzwiękochłonność jest oczywiście zaletą.
5. Jak O... robi z tymi balkonami daje tą 3 od wewnątrz i przekracza ogólnie przyjęte zasady czy jednak jest szkło 4 mm w balkonach i dużych przeszkleniach.
6. Jakie ramki międzyszybowe są w standardzie (chodzi mi o współ. PSI)?
7.g=54% (może być wadą i zaletą przy naszym klimacie) tak jak pisałem wcześniej.
8. Dodaj jeszcze że gwarancję na suwanki macie 2 lata bo na zwykłych skrzydłach okiennych są robione.
Tytuł: 4Xglass- manipulacja
autor:oknostrefa  dodano: 2014-12-06 | 00:23:46
PS. Ja w swojej pracy przyjąłem zasadę, że nie manipuluje klientem tylko przedstawiam mu realne różnice pomiędzy produktami i daje wybór. Potrafię docenić jeżeli coś zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji (uważam że Platynium - jak to nazywa dealer z mojego miasta ;) jest oknem naprawdę ładnym ale z punktu widzenia klienta ma również swoje wady. Nie chce się tu o nich rozpisywać. Uważam, że ten pakiet szybowy naprawdę nie jest niczym nadzwyczajnym choć może być w dwóch parametrach nieznacznie lepszy - o zaletach już pisałem.
Proszę o odpowiedź na pytanie 5 i 6... bo strasznie mnie te balkony i stałe szklenia suwanek ciekawią...
autor:ekodom  dodano: 2014-12-06 | 10:41:49
Duże wymiary szyb są hartowane ( dodatkowa korzyść w standardzie )
Ja spytam wprost kto stosuje pakiety o Ug =0,5 o tych parametrach co O. ? Ja uważam ,że są bardzo dobre a na pewno lepsze niż poprzednie .
Tytuł: 4Xglass- manipulacja
autor:oknostrefa  dodano: 2014-12-06 | 14:01:20
Ok czyli hartują.
A jak z tą normą badawczą i kto to przebadał?
i z tym Lt 74 czy manipulujesz i 75% -żartowałem z tym "manipulujesz" każdy ma prawo do pomyłki ;)

Drzwi zewnętrzne CREO fimy Wśniwski .

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »
Dzisiaj w Mój ulubiony dzień czyli Piątek polecam Wam drzwi aluminiowe (trwałe i niezawodne ) firmy Wiśniowski .Może  się ich zalety spodobają .

Systemodawcy profili jak się mają do całych okien

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Systemodawcy profili, a całe okna .

Przepis na bimber jest powszechnie znany tak jak systemy profili okiennych czyli C2H5OH1 tylko jeden specjalista zrobi księżycówkę lepiej, a inny gorzej a od oszusta można w najlepszym wypadku oślepnąć .

Podobnie przepis na makowiec wszystkie gospodynie znają tylko jedna upiecze bardzo dobry, a inna do wywalenia .

Podobnie jest z oknami i wszelkimi innymi produktami dla domu w danym systemie jak mur z tego samego PoroThermu jeden budowlaniec zrobi go ciepłym, a inny do rozbiórki itd.

Systemodowcy profili produkują profile czyli tzw zwykłe kształtowniki do dalszej produkci okien których sami nie produkują ,a jedynie sprzedają firmą co zajmują się produkcją całych okien jako ich element składowy. Taki sam jak zbrojenie (otwarte, zamknięte,lub wielokrotnie gięte ) Okucie takie czy inne ,oszklenie lepsze lub gorsze ( zawartość gazu, powłoki niskoemisyjne, zespolenie wsp Lt , G, Ug itp), uszczelki takie czy inne w kolorze okna lub najtańsze czarne, Klamki lepsze albo gorsze ( lub ich brak) plus osłonki na zawiasy. Listwy podparapetowe ciepłe lub transportowe (lub całkowity brak)

Uszczelki wypełniające rowek okuciowy a najczęściej ich brak aby było taniej .

Pomijam rodzaj zgrzewu i jego precyzję co zależy od poziomu parku maszynowego producenta okien np. zgrzewarka 1 głowicowa nigdy nie zrobi to tak jak nowoczesna 4 głowicowa za kupę kasy czy zaczyszczarka taka lub inna z demobilu poniemieckiego .Ile lat gwarancji na całe okno na tym samym profilu ?Jak opakowane do transportu ? Jakie badania i certyfikaty ? To wszystko generuje niską lub wyższą cenę  okna na niby to tym samym kształtowniku .

Lobby producentów profili jest takie aby promować profile niezależnie Kto na nich zrobi okno i jakiej jakości ważne aby tych profili poszło jak najwięcej .

Jednak okna na tych profilach są różne i tak jak Ktoś kupi od uznanego producenta to nie ma obawy wskazać znajomemu lmarki producenta okna,a nie profili , a inny powie ,że ma okna Veka, Aluplast Svcuco ( typu 4 pory czegoś tam),i inne lub zwyczajnie powie wybrałem „profil ileś tam komorowy, kolor złoty dąb lub inny z dwiema lub trzema szybami bez wskazania producenta „ co dalej nakręca interes profilo,wy a nie promuje dobrych producentów okien tym samym zazwyczaj droższych .

Np. .Veka i Schuco wiele innych to profile niemieckie. Kto ma okna wyprodukowane w Niemczech ? Myślę ,że Nikt .

Więc czemu aż tak wielu pomija naszą polską produkcję ? Czego się wstydzi i woli markować swój wybór profilami nic niemówiącymi o jakości okien ?

Jak słyszę,że liczy się profil,a nie producent kompletnego okna to proponuję kupić profile uzyć zbrojenia z hurtowni stali , następnie zgrzać je gorącym żelazkiem zamówić szyby od szklarza i okuć okuciami z hurtowni .Poco przepłacać ?

Jak ktoś jest zadowolony z okna to niech pisze z jakiego producenta, a nie z jakiego profilu .co wprowadza innych w błąd .

Do przemyślenia .

Okna pcv Szczecin