Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385324 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113
 

Ciepłe rolety bez straty energetycznej w skrzynce

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Ciepłe rolety

Jak wiadomo są dwa poglądy :

jedni twierdzą ,że roleta stanowi dodatkowe docieplenie a drudzy ,że wręcz przeciwnie gdyż dużo się traci na skrzynce nadstawnej gdzie hula zimne powietrze .

 

Jest kompromis dla tych dwóch skrajnych opcji – to roleta typu LUNA z Oknoplastu na profilach poszerzających ramę okienną .

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

System montowany po zewnętrznej stronie okna zakryty alewacją

  • Elementy obudowy rolety i pancerze wykonane z wysoko gatunkowego aluminium

  • Możliwość zastosowania w przypadku budynków istniejących oraz nowych inwestycji

  • Możliwość całkowitej zabudowy rolety (z wyjątkiem klapy serwisowej, umożliwiającej swobodny dostęp do mechanizmu rolety), na etapie wykańczania elewacji

  • Wyjątkowo "ciepły montaż" na profilach poszerzających ramę okienną - parametry potwierdzone certyfikatami


Ciepłe Bramy Garażowe Wiśniowskiego

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Bramy segmentowe Wiśniowski

 

Codziennie Muszę opowiadać o współczynnikach przenikania ciepła dla okien często też drzwi ,ale jeszcze żaden klient nie zapytał o współczynnik bramy garażowej ,a to przecież największy otwór w domu a tym samym źródło największej straty energii .

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

Bramy segmentowe UniPro firmy Wiśniowski to najbardziej komfortowe rozwiązanie do garażu.
Jest to brama ciepła (współczynnik przenikania ciepła bramy Uk = 1,07 [W/m2xK])

Jak na tą konstrukcję to bardzo dobry parametr U przenikania ciepła ( lepszy niż wielu okien na rynku ) przeznaczona szczególnie do garaży ogrzewanych.

skrzydło wykonane z paneli stalowych 40 mm wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową , olbrzymią zaletą bram Wiśniowskiego jest fakt że brama uszczelniona jest na całym obwodzie .a w w dolnym panelu zamontowana jest uszczelka przylegająca do podłoża Brama posiada również uszczelnienie pomiędzy górnym panelem, a nadprożem zapewnia uszczelka montowana do górnego panelu lub mocowana do nadproża .

Proszę zobaczyć jak te bramy powstają  .


Ciepłe okna Winergetic Premium

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Ciepłe okna Winergetic Premium

 

Wielu klientów ostatnio pyta o okna energooszczędne .Często jest tak ,że okna energooszczędnę za względu na swoją wagę mają bardzo poważne ograniczenia co do wielkości okien Wielu producentów produkuje okna na granicy lub nawet nagina system oby dostarczyć zamówione okna klientom Co następnie skutkuje szybkim siadaniem okuć wypaczaniem się skrzydeł generalnie okna po kilku latach przestają prawidłowo funkcjonować przeważnie jak to bywa zazwyczaj po gwarancji .

Ciepłe okna Winergetic Premium z wyjątkowo cienkimi szybami. Firmy Oknoplast .

blog budowlany - mojabudowa.pl


 

Po blisko dwóch latach badań i testów Oknoplast pokazał nowe, ciepłe okna Winergetic Premium. Produkt wyróżniają znakomite parametry techniczne oraz niska waga – efekt zastosowania cienkich tafli szkła. Okna są lekkie, energooszczędne i ładnie wyglądają.

blog budowlany - mojabudowa.pl


 

Oknoplast, jako pierwsza firma w Europie, z pełną odpowiedzialnością zastosowała w swoich oknach zespolony dwukomorowy pakiet szybowy z taflami szkła o grubości 3 mm. Dzięki temu producentowi okien udało się połączyć wysokie właściwości termoizolacyjne ze znaczną redukcją ciężaru skrzydła. Współczynnik przenikania ciepła U okna Winergetic Premium wynosi Uw=0,78 W/m²K (okna z ciepłą ramką), tak więc może być one stosowane również w domach pasywnych.

Natomiast ograniczenie ciężaru pozwoli architektom na okien energooszczędnych z dużymi przeszkleniami (maksymalne wymiary skrzydeł okien Winergetic Premium to 1400x1775 i 1500x1660 mm, a drzwi balkonowych 1000x2500 metra). Dla przykładu dwukomorowymi drzwi balkonowe o wymiarach 1000x2250 (skrzydło 2 m2) ze standardowymi szybami grubości 4 mm (szkło 4/16/4/16/4) są o 6 kg cięższe od dwukomorowych drzwi balkonowych Winergetic Premium o wymiarach 1000x2500 (skrzydło 2,25 m2) z szybami o grubości 3 mm (szkło 3/16/3/16/3).

Dane techniczne okna Winergetic Premium (parametry zgodnie z normą EN 14351-1:2010):

  • współczynnik przenikania ciepła okna:

Warunki dla okien energooszczędnych (dla Uf = 1,0 W/m2K)

Ramka

Współczynnik przenikania ciepła pakietu szybowego

Ug=0,5

Ug=0,6

Ug=0,7

Uw
[W/m2K]

ciepła ramka

0,78

0,8

0,9

ramka aluminiowa

0,8

0,9

1,0

 

UWAGA !!!

Obecnie wprowadzono pakiet czteroszybowy o wsp Ug =0.3 oraz zbrojenie termiczne gdzie okno Winergetic osiąga wsp dla całego okna Uw.=0.68

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Więcej i ciekawy test niewiarygodnej wytrzymałości szyb hartowanych:

http://www.muratorplus.pl/technika/oknadrzwi/cieple-okna-winergetic-premium-z-wyjatkowo-cienkimi-szybami-nowosc-oknoplast_77266.html?&page=0

 


Komentarze (5)
autor:z113-szczecin  dodano: 2012-12-07 | 14:43:04
Proszę o informację co do ramy. Jakie znaczenie ma - oprócz wizualnego - ten wypust od strony zewnętrznej - porównanie okno WINERGETIK a WINERGETIK PREMIUM.
Odpowiedź do z113-szczecin
autor:ekodom  dodano: 2012-12-07 | 15:19:09
Winergetic w standardowej wersji jako profil zlicowany posiada grubość skrzydła 88mm 7 komór bez uszczelki pod szybą .W wersji Premium skrzydło jest poszerzone do 94 mm dodano kolejną komorę oraz wprowadzono jako jedyne takie rozwiązanie uszczelkę pod pakietem szybowym .Dzięki takiemu rozwiązaniu ten wypust powoduję odrzucanie wody poza linię uszczelki zewnętrznej co powoduje ,że woda nie stoi na uszczelce i zimą nie zamarza co znacznie poprawia szczelność okna w długim okresie użytkowania .Jednak najlepszym patentem w oknie winergetic premium jest ta uszczelka pod szybą która znacznie poprawia parametry energooszczędne okna ( ,żadna ciepła ramka dystansowa nie daje tyle ile ta uszczelka ) dodatkowo też amortyzuje poza podkładkami dystansowymi pakiet szybowy .Jednak wszystko jest kwestią gustu Design Winergetica jak i Winergetika Premium to kwestia gustu .jedni wybierają prosty wzór inni wolą półzlicowany .Oknoplast jako producent globalny z olbrzymim eksportem musi posiadać design prosty jaki podoba się np. w Niemczech jak bardziej wybajerowany na rynek bogatych Północnych Włoch czy Francji .
autor:katka-lawenda  dodano: 2012-12-07 | 20:08:53
A ja z takim pytaniem... czytałam gdzies tam, że do okien energooszczednych czyli ogolnie mowiac do okien o dobrych parametrach niezbedna jest wentylacja mechaniczna... Czy to prawda?

Czy dobre okna nie maja racji bytu bez takiej wentylacji?
Odpowiedź do katka-lawenda
autor:ekodom  dodano: 2012-12-08 | 09:35:07
Wentylacja mechaniczna lub rekuperator stosuje się najczęściej w budownictwie pasywnym gdzie ich całkowita konstrukcja jest bardzo szczelna lecz nie jest to sprawa okien energooszczędnych dzisiaj większość okien jest szczelna pod względem przepuszczalności powietrza Np Okno Winergetic to klasa 4 (najwyższa ).Aby tradycyjna wentylacja grawitacyjna mogła działać to musi być gdzieś zasysane powietrze np. przez nawiewnik lub mikro wentylację . W oknach energooszczędnych chodzi o przenikalność cieplną Uw (utrata ciepła przez powierzchnię okna ) która zależy od zastosowanego systemu profili, rodzaju szklenia i wymiarów liczona osobno dla każdego z okien . Większość firm podaję różne współczynniki Uw jednak powinno się podawać dla okna referencyjnego które w Polsce ma wymiar 126 X 148 cm Znam firmy co przebadały swoje okno o wymiarze dużo większym np. w jakimś podejrzanym instytucie na Słowacji i czarują ludzi rewelacyjnymi parametrami .Jedynym wiarygodnym instytutem wydającym certyfikaty na przenikalność cieplną to Polski Instytut Techniki Budowlanej lub Instytut ift Rosenheim w Niemczech wydający między innymi certyfikat Q-Zert .Oczywiście Oknoplast posiada certyfikaty jednego jak i drugiego instytutu .Są też firmy co podają współczynnik Uw przenikalności cieplnej dla okna bez badań w tym zakresie i takie deklaracje należy traktować z "przymrużeniem oka " .Często też Klienci mylą współczynnik U lub Ug dla szyby z współczynnikiem dla całego okna czyli Uw który jest najbardziej istotny
Odpowiedź do ekodom
autor:katka-lawenda  dodano: 2012-12-08 | 14:39:42
Dziękuje bardzo za odpowiedz :)

Okna Drewniane - Jakie One Naprawdę Są ?

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

 

Okna drewniane – jakie one naprawdę są ?

 

Okna drewniane są powszechnie uważane za droższe i wymagające konserwacji co skutecznie zniechęca wielu potencjalnych Klientów .

Otóż fakty są inne . Dobrze wykonane okno drewniane może służyć przez wiele lat . Problem tkwi w tym jakiego typu okno wybrać ,a oferta jest większa niż okien pcv .

Na rynku jest wielu producentów oferują przeróżne profile 68 mm ,88 mm czy nawet 92 mm .Z różnych gatunków drewna od popularnej Sosny lub Meranti po ekskluzywne Matoa ,Palapi ,Majau itp. . z dwiema szyba ,trzema lub ostatnio z czterema o rewelacyjnym wsp Ug=0.3 i wsp Uw na poziomie poniżej 0.7 .

Istnieje wiele stereotypów jak np. przekonanie ,że drewno im twardsze tym lepsze co w dzisiejszych czasach gdzie parcie jest na jak najniższy wsp Uw jest bzdurą Twarde drewno jest dobrym przewodnikiem zimna i pogarsza parametry izolacyjne Uf ramy

zbyt miękkie chłonie wodę co źle wpływa na powłokę lakierniczą optimum to drewno na poziomie 500-600 kg m3 .

Okna drewniane czy są drogie ?

Moim zdaniem nie ,a zwłaszcza przy nietypowych kształtach i dużych gabarytach bardzo często kalkulacja wychodzi korzystniej niż w pcv . Drewno jako materiał ma większe możliwości obróbki i tworzenia . Co prawda na rynku dalej dominują zakłady nastawione na masówkę w kilku kolorach

, ale w ostatnich latach powstały nowoczesne zakłady nastawione na produkcję okien zgodnie z życzeniem Klienta i wg jego koncepcji .

Czy okna drewniane trzeba konserwować ?

To prawda jednak okna pcv też trzeba regulować smarować itp. Moim zdaniem to ,że okna drewniane można pomalować to olbrzymia zaleta bo moda się zmienia np. dzisiaj dominują brązy i takie okna są kupowane najczęściej ,ale za kilka lub kilkanaście lat ta tendencja się odwróci na kolory RAL białe itp. .Kolor okna drewnianego możemy zmienić natomiast pcv niestety nie .

Jakiego producenta okna wybrać ?

Tu już jest dylemat lokalny rzemieślnik ,duży moloch czy nowoczesny zakład z nowoczesnymi technologiami potrafiący zrobić dosłownie każde okno w dowolnym kolorze i to z długą gwarancją .

Nowoczesny zakład to taki ,który potrafi zrealizować każde zlecenie np. okna drewniane energooszczędne gdzie np. część okien otwiera się do środka drzwi tarasowe na zewnątrz do tego drzwi harmonijkowe i hs o dużym gabarycie np. kilkanaście metrów długości w dowolnie wybranym kolorze .

Taką firmą moim zdaniem w branży jest wielkopolski Pozbud S.A.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Produkują wszystkie rodzaje ,okien a najbardziej godnym zainteresowania jest super energooszczędna linia EXTERM w wersji drewnianej i drewniano-aluminiowej . To ultra nowoczesny zakład produkujący stolarkę drewnianą z najlepszych gatunków drewna w najwyższej klasie PREMIUM w całkiem rozsądnych cenach i to z 7 letnią gwarancją na powłoki lakiernicze (najdłuższa mi znana gwarancja na lakier ) .

blog budowlany - mojabudowa.pl

Moim zdaniem przy wyborze okien warto zapoznać się z ich ofertą .

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jak się produkuje nowoczesne okna drewniane ?-zobacz film .

 

http://youtu.be/M8LnI-wLtk8