Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385331 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113

Jakie drzwi tarasowe ?

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Drzwi tarasowe są najbardziej używanymi drzwiami w domu .W okresie letnim przekraczamy je wielokrotnie w ciągu dnia .Warto zadbać oto aby były praktyczne .


Przy wyjściu na taras mamy do pokonania niepozorną przeszkodę – próg. 

niski próg


Potknięcie nie tylko psuje nam humor, ale może także skończyć się bolesnym siniakiem. Niekiedy ma to dość przykre konsekwencje, jeśli np. akurat wynosimy z domu tacę z napojami. Standardowe progi w oknach PCV mają 7 cm wysokości. Wyjście na balkon możemy sobie ułatwić montując wygodny, obniżony próg. Dzięki niemu będziemy mogli swobodnie poruszać się między domem a tarasem OKNOPLAST proponuje swoim klientom niski próg Win-Step. Dostępny jest on w neutralnym, szarym kolorze .


Przewagą progu Win-Step nad innymi spotykanymi progami z aluminium itp jest bardzo wysoka szczelność dzięki specjalnie rozwiązanemu odprowadzeniu wody na zewnątrz .


Do drzwi balkonowych warto nabyć oferowany przez OKNOPLAST - Kraków system Win - Click. To ciekawe rozwiązanie polega na zamontowaniu na zewnętrznej części skrzydła drzwi balkonowych specjalnego uchwytu, który umożliwia zatrzaskiwanie balkonu od zewnątrz. Drzwi nie są zamknięte na klamkę, tzn. bez problemu dostaniemy się przez nie z powrotem do środka domu. Oferowany przez OKNOPLAST - Kraków system Win - Click ma aluminiowy pochwycik, podczas gdy inne dostępne na rynku modele proponują mniej trwałą i mniej elegancką rączkę plastikową. W przypadku porządków na balkonie czy w ogrodzie, nie ma obawy, że otwarte drzwi na skutek przeciągu będą trzaskać i obijać meble czy ściany. Natomiast chcąc poczytać w spokoju na balkonie książkę, nie będą do nas dobiegać hałasy z wnętrza domu czy dźwięki z telewizora.

blog budowlany - mojabudowa.plWażne parametry szyb w Oknach. Jak je porównać ?

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Ważne parametry szyb zespolonych


Okno składa się w 90 % z szyby .

Więc warto zainteresować się tematem

Poniżej podstawowe parametry jakie trzeba znać aby umieć porównać oferty na okna .

- Ug Współczynnik przenikania ciepła 

Im mniejszy współczynnik Ug tym mniejsze straty ciepła przez szybę zespoloną i większe oszczędności w okresie grzewczym.


-Lt spółczynnik przepuszczalności światła Lt

Współczynnik Lt mówi o tym, jaka ilość światła słonecznego przedostaje się przez szybę zespoloną do wewnątrz pomieszczenia. Wartość Lt zależy od grubości szkła, składu surowców w masie szklanej oraz zastosowanego systemu powłok.

Np szyby zespolone o grubości 3 mm będą miało znacznie lepszy parametr Lt niż grube szyby 4 mm ( istnieją już pakiety szybowe zespolone z szyb o grubości szkła zaledwie 2 mm o doskonałym Lt jednaj są obecnie dość drogie )


Od dostępu do światła słonecznego zależy nasze samopoczucie, nasz rozwój a nawet nasze zdrowie. Kuchnię, jadalnię i pokój dzienny należy bardzo dobrze doświetlić światłem naturalnym, czyli stosować jak największą przeszkoloną powierzchnię. Pokoje dziecięce powinny być również bardzo dobrze doświetlone światłem naturalnym, aby zapewnić dzieciom miejsce, gdzie będą mogły spędzić czas i rozwijać swoje umiejętności. Do pomieszczeń, w których okna wychodzą na północ, słońce praktycznie nie dociera, jakość oświetlenia naturalnego jest tam niemal stała, dlatego też nadają się te pomieszczenia do urządzenia w nich pracowni, czytelni itp.

poniżej dwie szyby o Uw=0,5 jednak i innym Lt
blog budowlany - mojabudowa.pl


Uwaga parametr LT jest stały np Lt=74% podawanie zakresu np Lt= 72-75 jest mało wiarygodne i zazwyczaj oznacza ten gorszy zakres .


- g Współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej „g” (solar factor)

Kolejny współczynnik znany z literatury jako Solar Factor wyraża stosunek całkowitej przepuszczalności energii szyby do padającej na nią energii słonecznej. Parametr ten pozwala ustalić jaka część energii promieniowania słonecznego padającego na szybę zostaje przepuszczona do wnętrza pomieszczenia i zimą dogrzeje nasz dom .

Okna wychodzące na południe dają maksymalne nasłonecznienie wnętrza w zimie, kiedy słońce stoi nisko, co pozwala na lepsze docieplenie pomieszczeń. Natomiast w lecie okna te mogą być z łatwością chronione przed nadmiarem słońca za pomocą zadaszeń lub balkonów. Natomiast okna wychodzące na wschód lub na zachód otrzymują maksimum energii słonecznej w lecie. Ponieważ rano i wieczorem słońce znajduje się nisko nad horyzontem, otwory okienne i balkonowe należy wyposażyć w szyby z odpowiednią ochroną przeciwsłoneczną. W takich przypadkach polecamy szyby z ochroną przeciwsłoneczną, które przepuszczają tylko określoną część energii słonecznej, dostarczając dużo światła a mało ciepła, co pozwala uniknąć przegrzewania się pomieszczeń.


podobnie jak Lt wsp g ma konkretną wartość np g=53 i podawanie jakiegoś zakresu jak np g=51-53 jest błędem i zazwyczaj klient dostanie szybę o wsp g=51 


-Rw Współczynnik izolacyjności akustycznej Rw

Następnym parametrem, który charakteryzuje szybę zespoloną jest izolacyjność akustyczna Rw. Mówi ona, w jakim stopniu okno będzie chronić wnętrze przed hałasem. Wyrażona jest w decybelach.

Różnicę np tylko 3dB dla ucha ludzkiego można zobrazować tak, jakbyśmy w jednym pomieszczeniu słuchali muzyki z dwóch głośników o tym samym natężeniu dźwięku i nagle jeden wyłączyli 

dobry parametr to Rw=36 a dużo gorszy to np Rw=33


Podsumowując gdy porównamy dwie oferty jak np szyby w oknie Oknoplastu o parametrach konkretnie 


Np w oknie Winergetic Premium

Ug=0,5 Lt=74% g=53% Rw=36


do popularnie stosowanego pakietu w firmie X 

Ug=0,5 Lt=72-74 g=51-53 Rw=33 

To dla laika wygląda podobnie Jednak fakt jest taki, że pakiet szybowy firm X ma znacznie gorsze parametry od Przykładowego Oknoplastu ijest znacznie tańszy tym samym okno jest mniej warte .

-Waga szyb Kg


Im niższa jest waga pakietu szybowego tym trwalsze okno ( mniej obciążone profile i okucia ) Na wagę pakietu szybowego ma wpływ grubość szyb zespolonych Najbardziej popularne szyby 4 mm są dużo cięższe od szyb 3 i 2 mm Obecnie optimum to szyby 3 mmm

-GWARANCJA Na Zespolenie pakietów szybowych

Średnia rynkowa to 5 Lat Moim zdanie za mało .Niekiedy od momentu wstawienia okien do wykończenia domu i odbioru mija kilka lat .I co szyby są już po gwarancji ? Zresztą jaka jest jakość tych szyb skoro producent udziela tak krótkiej gwarancji ? Co z nimi nie tak ? zaparowują? gaz argon ucieka?

Firma Oknoplast udziela obecnie na swoje pakiety szybowe 10-lat gwarancji .

Uwaga: większość tych parametrów znajdziecie na naklejkach przyklejonych do szyb lub na ramkach dystansowych


Pozdrawiam tych co wytrzymali i przeczytali do końca .


Okna w pokoju dziecięcym .Jak wybrać?

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Okna w pokoju dziecięcym .


Pokój dziecięcy to dla malucha cały jego świat .To w nim będzie przebywał przez większość czasu .Oprócz zaprojektowania odpowiedniego oświetlenia, mebli i dodatków należy też odpowiednio dobrać okna .

Malucha interesuje wszystko a zwłaszcza świat za oknom .Z tego powodu okno powinno być bezpieczne i trwałe oraz możliwie największe .Okna wraz o odpowiednio dobranymi dodatkami mają chronić malucha dając większy komfort rodzicom .


KLAMKA Z KLUCZEM -zapobiega przed samodzielnym i niepożądanym otwarciem okna chroniąc dziecko przed wypadnięciem lub jeśli to jest na niskim parterze uniemożliwi samodzielne opuszczenie pokoju wyjściem na zewnątrz malucha .


-MOCNE SZYBY i TRWAŁA KONSTRUKCJA OKNA -Odpowiednio wzmocniona szyba uchroni dziecko przed uszkodzeniem ciała w wypadku wybicia .Taka wzmocniona klejona szyba powinna być zamontowana od środka dając gwarancję ,że nawet uderzona ciężkim przedmiotem się nie rozsypie .

test trwałości i wytrzymałości okna PROLUX-ŁATWOŚĆ PIELĘGNACJI - Dobrze wiemy jak maluchy potrafią być kreatywne artystycznie Wybierając okna z PCV mamy pewność ,że wszystkie farby ,ślady kredek łatwo usuniemy z ich powierzchni .


-KOLORYSTYKA- Okna pcv Oknoplastu mogą mieć dowolny kolor kolor z tabeli podstawowej lub pozastandardowej jak zielony, czerwony, żółty lub np fioletowy Taka możliwość pozwala stworzyć prawdziwie dziecięcy pokuj .


-SWIATŁO- nic nie zastąpi zdrowego światła dziennego nawet najdroższe systemy oświetleniowe .Dlatego warto zadbać oto aby przez okno w pokoju dziecięcym docierało jak najwięcej światła .Do tego celu Oknoplast zaprojektował okno nowej generacji PROLUX dające 22% więcej światła niż tradycyjne okno o tym samym wymiarze .


WIĘCEJ NA:

http://oknaprolux.pl

www.eko-dom.szczecin.pl


Przyczyny parowania szyb w oknach .

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Przyczyny parowania okien 

zaparowane okna


  1. Okna zaparowane od zewnątrz .

      Przy nowych ciepłych okna z energooszczędnymi pakietami szybowymi o niskim wsp Ug może nastąpić zjawisko roszenia na szybach od strony zewnętrznej  .

Przyczyny są proste .Szyby energooszczędne nie wypuszczają ciepła i tym samym szyba od zewnątrz jest zimna gdyż nie jest ogrzewana .Tym samym na schłodzonej do tzw temperatury punktu rosy szybie zewnętrznej skrapla się woda .

Zjawisko to wzmaga się zwłaszcza wiosna i jesienią kiedy to dobowe wachania temperatur są wysokie w pobliżu miejsc o zwiększonej wilgotności lasy , jeziora rzeki.


2. Okna zaparowane od środka .

    Skraplanie się wody na szybach od środka często jest źle interpretowane jako wada szyby lub montażu okna.

Przyczyny są zupełnie inne i leżą w naszej naturze .Podczas codziennego mycia, gotowania, prania zwiększa się wilgotność w domu ( przeciętna rodzina wytwarza do 12 litrów wody w postaci pary ) Zimą niska temperatura na zewnątrz skutecznie zniechęca nas do wietrzenia co powoduje zwiększenie wilgotności powietrza powyżej 60% Para wodna skrapla się na najchłodniejszym elemencie domu czyli szybie .

Aby to zjawisko wyeliminować trzeba wietrzyć lub wymusić wymianę powietrza .


3. Skrapla się woda pomiędzy szybami 

    to najpoważniejszy problem i świadczy o rozszczelnieniu się pakietów szybowych .

Takie szyby są do wymiany .


Kupując okna warto zapytać się ile lat gwarancji na zespolenie pakietów szybowych otrzymamy .

Standard to 5 lat ( niewiele) jednak producenci pewni jakości pakietów szybowych tak jak Oknoplast Group Udzielają 10 lat gwarancji