Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385337 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113
 

Okna pcv łaczenie ram na tzw nitkę czy na rowek?

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Zgrzewy na tzw nitkę .

Byłem dzisiaj odwiedzić jeden z punktów sprzedaży okien .Pooglądałem i popytałem.

Zapytałem sprzedawcę czemu zgrzewy na ekspozycji są na tzw rowek frezowany a nie na tzw nitkę co już w oknach wyższej klasy jest standardem .Sprzedawca odpowiedział, że mają też zgrzew na nitkę jeśli sobie tego życzę .Ja zapytałem czy cena jest taka sama?

Odpowiedział, że

Za sam zgrzew nitkowy nie ma dopłaty, ale zmiana rdzenia z 
brązowego na biały, umożliwiającego wykonanie zgrzewu nitkowego wiąże 
się z dopłatą i dłuższym terminem realizacji. Uprzedził też, że zgrzewy nitkowe wykonane według obowiązujących norm, mimo wszystko 
mogą nie spełniać moich subiektywnych oczekiwań wizualno-estetycznych.

Zdziwiłem się mocno bo poco komuś np okna w kolorze antracyt obustronny z białym rdzeniem co dodatkowo jest za dopłatą .Zasugerował też, że zgrzew na rowek jest mocniejszy .

Powiem wprost Sprzedawca opowiedział mi największą bzdurę jaką słyszałem w branży od wielu lat.Domyślam się ,że to były tzw warunki zaporowe aby zniechęcić klienta do zamówienia zgrzewu na nitkę

Prawda jest taka, że aby zrobić estetyczny zgrzew na nitkę to potrzebna jest bardzo precyzyjna zgrzewarka ,bardzo wysokiej klasy profile w tzw górnej tolerancji wymiarowej oraz umiejętności ludzi .Dodam ,że bez problemu takie zgrzewy i tylko takie są robione w Oknoplaście standardowo i to na profilach barwionych w masie .

Ta firma co mi ten stek bzdur opowiadała na 100% ma zdezelowany park maszynowy (głowice zgrzewające) i wykorzystuje tańsze profile pcv w tzw dolnej tolerancji ( tu akurat na VECE).

Ludzie nie słuchajcie takiego tłumaczenia bo jak je kupicie ten kit to po waszym wyjściu z salonu tacy sprzedawcy śmieją się z was waszej naiwności mając ludzi za barany .

Uwaga więcej na :( zdjęcia i porównania)

http://ekodom.mojabudowa.pl/?id=212060


Nowe wymagania techniczne dla okien w 2017 roku

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Z dniem 1 stycznia 2017 zmieniają się warunki techniczne odnośnie okien.

Oznacza to, że w budynkach gdzie otrzymaliśmy zezwolenie budowlane w 2017 będziemy musieli stosować jeszcze lepsze okna niż dla budynków co posiadają zezwolenie budowlane np po 2014 roku.

Przypominam, że od 1 stycznia 2014 roku w budynkach co posiadają zezwolenia budowlane  z tego roku można montować okna pionowe o współczynniku przenikalności cieplnej Uw nieprzekraczającym 1,3 W/m2K, zaś połaciowe 1,5 W/m2K. Jednak od dnia 1 stycznia 2017 roku nastąpi zmiana tych wymagań na 1,1 W/m2K dla okien pionowych, a 1,3 W/m2K dla połaciowych. W kolejnym etapie, tj. od 1 stycznia 2021 roku współczynnik ten dla okien pionowych ma wynosić 0,9 W/m2K, zaś połaciowych 1,1 W/m2K.

Należy pamiętać, że chodzi o wsp Uw czyli dla całego okna( szyby i ramy),a nie o Ug jak wielu myśli. Chodzi o każde okno w budynku.

Co to oznacza ?

przede wszystkim koniec z oknami dwuszybowymi , koniec z większością okien trzyszybowych montowanych w ramach 5 komorowych lub cienkich drewnianych np DJ-68

Nawet jest problem z oknami sześciokomorowymi trzyszybowymi o małych gabarytach np 80X80 bo tam też ciężko osiągnąć wsp Uw=1,1Wm2K dla całego okna.

Teraz już coraz częściej będziemy musieli się zastanowić nawet nad oknami 4-szybowymi ze zbrojeniem termicznym .

blog budowlany - mojabudowa.pl


A co nam grozi jeśli zamontujemy tanie okna ? 

W sumie to kara oraz to, że  dom nigdy nie otrzyma odbioru budowlanego bez ich wymiany.

Inspektorzy Inspekcji Budowlanej są obecnie szkoleni i umieją to sprawdzić .Teraz też budynki po 2014 będą dokładniej sprawdzane co do wartości Uw okien czy mają wsp Uw do 1,3 ( do tej pory często sprawdzali tylko szybę a nie okno bo nie mieli sami wiedzy ) te budynki obecnie będą pod największym obstrzałem kontroli .A wiadomo jest cała masa domów budowanych po 2014 w oknami 5 komorowymi o grubości 70 mm z dwiema szybami co nieposiadają wsp Uw=1,3.Wiedzą, że należy zacząć kontrolę od okien najmniejszych gdzie mamy malo szyby(najcieplejszy element okna) i maksymum ramy ( takie okna jakczęściej niespełniają wymogów)

Sam widziałem montaże takich okien na blogach gdzie inwestorzy negowali sens 3 szyb i okien o lepszych współczynnnikach .Teraz może być duży problem z odbiorem takich budynków .

Nowy przepis jest dobry gdyż eliminuje okna niskiej jakości z niepewną dokumentacją lub jej brakiem .

Jednak teraz za okna trzeba będzie zapłącić drożej dzięki Unii Europejskiej, a konkretnie przepisom o emisji CO2 .Świetny interes zrobią zagraniczne huty szkła budowlanego jak np Pilkington i Saint Gobain bo w Polsce nie mamy ani jednej ( dawno wygaszone i zamknięte ) Polskie firmy zagraniczne szkło jedynie zespalają w pakiety szybowe . Producenci profili też zacierają ręce  .Dodam, że ciężko będzie kupić okna spełniające te normy ,posiadające wszelkie certyfikaty oraz aptobaty techniczne oraz CE załączone dla każdego okna z osobna w budynku w tzw niskiej cenie.

Jednak jak już okna kupimy to do końca budowy( do dnia odbioru) musimy te dokumenty posiadać 

Nowy przepil eliminuje szarą strefę "sprzedaż okien bez Faktury taniej o VAT"

Kupując okna bez podatku ( bez faktury VAT) po 2014 a zwłaszcza teraz po 2017 nie będziemy wstanie wykazać ich parametrów Inspektorowi Inspekcji budowlanej bo nie będziemy posiadać ich pełnej dokumentacji

Może kogoś zainteresuje okno pasywne ?


Geberalnie .Trzeba kupując okna kupić okna atestowane certyfikowane i z deklaracją CE osobną dla wszystkich okien .

Nie dajcie się nabrać na atesty dotyczące systemu np Veka Aluplast czy inne - dokumenty powinny dotyczyć konkretnego producenta okien,a nie profili( systemu )

Pozdrawiam i dodam, że np okna Oknoplast Group posiadają wszystkie certyfikaty i badania potwierdzające ich parametry odaz wraz z fakturą klient dostanie dla każdego okna w swoim domu osobną kartę gwarancyjną i deklarację CE parametrów technicznych konkretnego okna.

więcej na:

http://www.budowlano-remontowy.pl/budowa-i-remont/okna-drzwi-bramy-garazowe/2333-nowe-parametry-techniczne-okien-od-2017-r

lub:

http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/od-1-stycznia-budujacy-dom-zaplaca-duzo-wiecej-za-okna,2468560,4206