Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385329 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113
 

Jakie okna kupują obcokrajowcy w Polsce?

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

 Jakie pcv kupują obcokrajowcy w Polsce?

 

Takie jakie im polecą ich znajomi Polacy .Ich polscy pracownicy itp.

Masa Polaków obecnie pracuje lub sama otwiera firmy zagranicą .Co skutkuje bliskimi kontaktami z Klientami z zachodu co budują też domy i firmy i są skłonni kupić polskie okna i inne materiały budowlane bo są dobre i zdecydowanie tańsze niż ich zachodnie odpowiedniki .

 

Jednak jak to wygląda ?

 

Ano tak np.

Niemiec czy Anglik prosi swojego partnera handlowego lub pracownika aby mu znalazł jakieś fajne okna i drzwi oraz bramę w Polsce .

Ten Polak oczywiście chce się wykazać i się zgadza .

Jedzie do Polski i szuka samemu nie mając pojęcia o stolarce ,ale jego mentalność podpowiada mu ,że jak znajdzie ten towar jak najtaniej to jego zachodni partner lub szef będzie zachwycony ,a on sam urośnie w jego oczach .

Nic bardziej głupiego .

Polska ta najlepsza ,a tym samym nietania w naszym kraju jest i tak dużo tańsza niż najsłabsze ich odpowiedniki zachodnie .

Czyli gdyby polecił dobrą polską markę tym samym nie najtańszą na naszym rynku to i tak szef czy partner handlowy z ceny byłby zadowolony jak również z jakości .

 

Jednak Nasi rodacy często polecają najtańsze ,a tym samym wątpliwej jakości materiały i wyrabiają naszym firmą słabą opinie jako tzw „polski szajs” .

 

Tak polecając niestety sam polecający niestety w najlepszym wypadku straci robotę u swojego zachodniego niezadowolonego pracodawcy ,a na pewno nie zabłyśnie .

 

Taki przykład z dzisiejszej rozmowy naszego rodaka pracującego w Niemczech i szukającego stolarki dla swojego szefa na zachodzie .Jedyne jogo kryterium to znaleźć jak najtaniej okna w danym kolorze .

 

Tak niestety wygląda procedura tzw poleceń (niedźwiedzia przysługa ) wszelkich polskich produktów i dlatego nasze dobre firmy mają za zachodzie tak utrudnione zadanie aby przełamać opinie o tzw polskim tanim badziewiu .

Tym samym My Polacy uczciwie pracujący w dobrych firmach w kraju zarabiamy mało bo mamy przez naszych rodaków utrudniony zbyt na zachodzie przez polecanie tanizny od badziewiaków wszelkich branż skutecznie nam psując opinie .