Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385333 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113

Drzwi tarasowe australijskiej firmy Centor .

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Australijaska firma Centor specjalizująca się w produkcji rozwiązań tarasowych najwyższej jakości wchodzi do Polski .To bardzo ciekawe produkty z prawdziwie niskimi progami i zintegrowaną moskitierą i zasłoną i innymi bajerami .

blog budowlany - mojabudowa.pl


Więcej na :

http://www.centor.com.au/


Nowoczesne okna to duże okna

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Jak wiadomo szyba to najcieplejszy element okna Już niema problemu ze wsp Ug = 0,3 .Stąd nowoczesne budownictwo bardzo szybko się zmienia i rośnie zapotrzebowanie na duże przeszklenia gwarantujące dopływ cennego światła słonecznego dzieki czemu żyje się zdrowiej i w lepszym nastroju . Niestety większość realizowanych w naszym kraju to budynki z poprzedniej epoki . Gabaryty okien mimo już stosowanych Hs-ów to poziom mikro . Panuje stary sposób myślenia ,że im mniej okien tym cieplej ,To kopletna bzdura . Wsp g ( solar faktor i cały bilans energetyczny nowoczesnych okien mówi zupełnie coś innego )

Kolejna porcja światła w domach o najnowszym designie .


Takie domu w Polsce już powstają i nawet w Szczecinie takie coś realizowaliśmy .

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

wiecej na :

http://www.eko-dom.eu/index.php?s1=djs538&vl=0Okna - Więcej Światła i jego wpływ na człowieka .

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Okna PROLUX to 22% więcej światła przy tym samym wymiarze co pozostałe na rynku .

Wiadomo, że światło dzienne ma ogromny wpływ na człowieka a w konsekwencji na sukcesy i porażki życiowe wtym na to czy będziemy skutecznie i efektywnie pracować na spłatę kredytu . Budując dom na lata warto uwzględnić ten czynnik pod uwagę .Jak mówią psychologowie więcej światła to więcej szczęścia .

Wywiad z psychologiem TVN na ten temat :


Tereaz są takie drendy aby przeszklenia były jak największe :

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nowoczesne i jednocześnie przyjazne i zdrowe budownictwo to jak najwięcej światła 


Jakie są konsekwencje życia w pomieszczeniach o ograniczonym dopływie światła

Warto przeczytać Więcej na :

http://www.profesjonalne-oswietlenie.pl/wplyw-swiatla-na-zdrowie-czlowieka.htmlOkna z łagodną linią profili a te ostre i kanciast

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Wzornictwo to szeroki temat Moda się zmienia a następnie powraca .Dotyczy to również okien .

Dzisiaj na jednym z forum branżowych znalazłem dyskusję czy modne są zaokrąglone profile czy też prostokątne a może jeszcze inne .

Odnośnie technologii okien to w tym kraju mamy wielu specjalistów i autorytetów . Jednak od wzornictwa bardzo mało .Generalnie wizualnie większość producentów ma produkty podobne .

Większość oferuje to co oferują systemodawcy profili powszechnie znanych w Polsce bez żadnych innowacji po najniższej lini oporu ." prosty kanciak prosta i tania produkcja " 

Wielu handlowców mówi, że zaokrąglone kształty profili są niemodne dodając jako autorytet słowo „ na zachodzie „ HA HA ja mieszkam na samym zachodzie i z racji bliskości jestem tam w każdym tygodniu i doskonale widzę co tam jest montowane .

I tak weźmy okno serii Platinium lub PROLUX Czy też zaokrąglone od zewnątrz Winergetic Premium z Oknoplastu „ chyba największy eksporter na tzw zachód „ i raczej wie co tam się sprzedaje bo idzie im świetnie .

Generalnie te profile są zaokrąglone od wewnątrz od zewnątrz i obustronnie jak kto lubi :

A jak wygląda najnowsze porsche Panamera ? jest zaokróglona czy kanciaste ?Jak wygląda szczyt luksusu Bugatti Vayron? Najnowszyi Maserati lub Ason Martin i inne fajne samochody ? tak się składa ,że są zaokrąglone w roku 2015

Kanciate kształty były modne w latach 80-i 90 tych i to w tanich markach .Jednak ta moda dotarła do polskiego budownictwa .

Pewne jest, że to przemysł samochodowy zatrudnia najlepszych stylistów i designerów .Bo to jak dane auto się spodoba decyduje o jego sprzedaży dla najbardziej wymagających i dysponujących największą kasą Klientów .

Tak więc te stereotypy o modnych kanciakach są zwykła filozofią niczym niepopartą . 

Jedni lubią łagodne linie inni ostre Jednak jest jak jest . 

A teraz wracamy do okien

Prosty kanciasty profil zgrzeje byle producent z garażu i poprawi zgrzew ręcznie za pomocą wosku i flamastra korekcyjnego w danym kolorze .

Profile zaokrąglone to wyższa technologia i ich łączenia od strony estetyki .Takie precyzyjne linie do produkcji okien na zaokrąglonych profilach to już miliony Euro .Zwłaszcza zgrzewy na nitkę .

Z tego powodu naiwnym klientom opowiada się bajki o niby to modnych kanciakach bo nie są wstanie na swoim złomie sprzed kilkunastu lat kupionym z niemieckich bankrutujących zakładach wyprodukować estetycznie okna w zaokrąglonym profilu którego boją się jak ognia .I opowiadając bajki o modzie na zachodzie i niby to trwalszym zgrzewie na tzw rowek a nie na nitkę .

Taniocha zawsze znajdzie uzasadnienie wyssane z palca .

Ludzie piszą na blogach o profilach klasy A takiego czy innego systemodawcy

Ha Ha Czy wiecie ,że klasa A dzieli sią na górną i dolną tolerancję ? I czym to się różni ?

I ,że jedni producenci ( większość ) zamawiają tańszą dolną tolerancję a inny (nieliczni ) górną ?

Z jednych da się robić fajne okna najwyższej jakości,  a z innych przeciętne i słabe ?

Pozdrawiam

 

 
Komentarze (6)
autor:dom-na-maxa  dodano: 2015-05-26 | 23:15:01
W latach 80-tych to chyba większość aut była kanciasta. Ja wolę kanciaste okna, bo mi się po prostu podobają, nikt mi takiego nie wciskał tłumacząc dizajnem, zachodem i czym tam jeszcze, raczej bym powiedziała, że proponowali zaokrąglony:) Ale ja wiedziałam czego chcę:D Ja tam nie wiem jakie trendy są na zachodzie. A Polonez? No cóż.. Caro Plus miał hydrauliczne wspomaganie, mimo że kanciasty;) Jeździło się takim, szalone czasy:D
Odpowiedź do dom-na-maxa
autor:ekodom  dodano: 2015-05-26 | 23:23:18
Dobre :) Lubię takie komentarze .O gustach nie dyskutuję Mi też podoba się coś tam zupełnie obecnie bez szału .Ten wpis napisałem aby tylko obalić pewne mity powszechnie rozpowszechniane w branży a nie po to aby negować takie czy inne gusta .Chodzi oto aby ludzie mieli wiedzę rzeczywistą a nie wtłoczoną ideologię taką jaka jest wygodna większości producentów w Polsce
Pozdrawiam :)
Odpowiedź do ekodom
autor:dom-na-maxa  dodano: 2015-05-26 | 23:34:13
No tak, jeśli ktoś wybiera takie a nie inne ze swoich przekonań to jest ok, gorzej, gdy mu się wciska jakiś produkt. Ja nie trafiłam na producentów, którzy mi coś wciskali, wychwalając zachodnie trendy;) Pewnie miałam szczęście:)
autor:ekodom  dodano: 2015-05-26 | 23:44:25
Dodam, że mitologia tworzona w branży okiennej jest w większości tworem a nie faktem
jak np.
Zgrzew na rowek jest trwalszy niż na nitkę - prawda jest taka ,że jak temp głowicy zgrzewającej jest niewłaściwa to jeden i drugi jest słaby a jak dobra to ten na tzw nitkę jest estetyczniejszy .

Okna dwuszybowe są trwalsze - kompletna bzdura obecnie większość okien od lat to okna trzyszybowe i nawet wchodzą czteroszybowe i jakoś funkcjonują .

Okna ze słupkiem stałym są mocniejsze - bzdety na resorach - Jakie mamy słupki w większych oknach tarasowych dwuskrzydłowych ? chyba w 100 % ruchome i funkcjonują .

Nawet okna tanie ,lecz dobrze zamontowane będą dobrze funkcjonować- bzdura .Montażysta nie jest Bogiem i z badziewia nie zrobi cudu .Może tylko zatuszować błędy produkcyjne i to tylko na jakiś czas .

Takich mitów jest cała masa należy z tym walczyć również co do stylu okien i designu .

Niebawem opiszę więcej bzdur i poprę konkretami jakie są w temacie okien tak rozpowszechniane łącznie z preparowanymi badaniami i certyfikatami opartymi na bzdetach jak i tak uwielbianymi parametrami czyli suchymi cyferkami niemających nic wspólnego z rzeczywistością

Pozdrawiam
Odpowiedź do ekodom
autor:dom-na-maxa  dodano: 2015-05-26 | 23:51:42
Lubię tu wpadać, bo piszesz bez owijania w bawełnę:)
Odpowiedź do dom-na-maxa
autor:ekodom  dodano: 2015-05-27 | 00:08:53
Dzięki ale za to w branży mam przerąbane . Większość tekstów jest mało wygodna dla moich kolegów po fachu również zdaję sobie sprawę ,że dla wielu klientów to też mało budujące .Oni wolą aby slogany i teorie pozostały jak najdłużej tak aktualne jak wiele lat temu ( jakieś 7 lat opóźnienia )
Najciekawsze, że ten stan trwa i pasuje obydwu stronom co mnie dziwi .Oczywiście z coraz liczniejszymi wyjątkami .