Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385329 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113

Okna tyowe ? Czy nietypowe ? Koszty i zagrożenia .

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

typowe czy nietypowe ?
Generalnie wielu klientów stara się przygotować swoje otwory pod tzw okna typowe licząc m że w ten sposób uda się zaoszczędzić .
Niestety NIE
Czasy typowych wywodzą się z okresu socjalizmu gdzie dominowało budownictwo powtarzalne (tysiące bloków z tymi samymi oknami) Po zmianie systemu firmy postanowiły  budować osiedla zupełnie inne aby się wyróżnić ,a architekci zupełnie nowe bryły domów .
Obecnie okna produkuje się na wymiar Nowoczesne linie do produkcji okien optymalizują odpady i potrafią produkować co kilka minut inny wymiar .
Ceny okien na wymiar są praktycznie takie same jak okien typowych i zależą od zużycia materiału (większe drożej ale mniejsze mniej)
Przykładowo jak typowe o wym 146X144 kosztuje 1000zl to okno 150X150 będzie kosztowało 1020 zł a okno np 140X140  980 zł
 
Nieraz widzę jak ludzie przerabiają otwory dostosowując wymiary co też jest wydatkiem i jak doda się cenę okna nawet tego typowego to i tak wyjdzie drożej (czasu i kłopotu nie liczę )
a i tak ten nowy otwór często nie jest doskonały i luzy montażowe nie będą prawidłowe .
Co To Oznacza ?
Generalnie aby niebyło kłopotów ze stolarką to wymiar okna dostosowuje się do wymiaru otworu uwzględniając odpowiednie luzy NIGDY ODWROTNIE
blog budowlany - mojabudowa.pl
(To okno tzw typowe w za dużym otworze.  Szybko będzie do wymiany ,ale byli tańsi od naszej firmy i się nie dziwię , Pomiar ,montaż totalna amatorszczyzna ,a Klient zadowolony ,że okazyjnie tanio kupił i nie przepłacił smiley )
Tu reszta fotek typowych okien z taniej firmy POLECAM :

http://www.stolarka.org.pl/index.php?s1=ddh600&s3=wacwfy883&vl=0

Nieprawidłowe luzy (zbyt małe lub za duże ) to ryzyko :
wypaczenia się okna , pogorszenia szczelności , sklinowania w ościeżnicy , pękania szyb od naprężeń ,itp. Generalnie mamy potencjalne źródło problemu z oknami .

http://www.eko-dom.eu/index.php?s1=osd913&vl=0


Komentarze (6)
autor:dom-na-maxa  dodano: 2014-08-14 | 19:07:38
Ale jaja! Dziecko dało radę tym "drzwiom". A montaż okien jak z "ruskich demotywatorów". Panie Putin, nie obraź się...
Tylko żebyście nie mieli kłopotów z tytułu wstawienia tych fotek i nazwy firmy okien:-/
autor:ekodom  dodano: 2014-08-14 | 21:12:38
Marka profili niema tu nic wspólnego z fatalnym pomiarem i montażem .
Ba uważam ,że profile tej firmy są bardzo dobre i mało Kto wie o tym ,że w krajach jak Belgia Holandia Francja czy Szwajcaria to Nr 1 .
Jednak w drodze wyjaśnienia :
Winowajcą tego co widzisz na fotach jest firma handlowa , a nie producent tych okien czy profili .Cenę finalną generuje ostatnie ogniwo czyli dealer .I żeby wyjść na swoje przy niskiej cenie często stosuje takie myki jak ten czyli okna z magazynu jakie miał na zbyciu powciskał do otworów większych i lipę zamaskował styropianem i czym popadnie zlecając montaż amatorom spod budki z piwem .
Wiem gdzie jest ten dom i rozmawiałem z Klientem ,który naprawdę jest zadowolony i niczego nieświadomy .Myśli ,że i tak zrobił dobry interes za małe pieniądze .Oczywiście jeszcze tam nie mieszka i nie użytkuje tych okien .Już nie mogę się doczekać jak będzie chciał jakieś z tych okien otworzyć i zamknąć .
Myślę ,że jak do tego dojdzie to już będzie po gwarancji i tu dopiero przyjdzie rezonans po zakupowy .Zresztą znam wiele takich super okazyjnych realizacji i ludzie z nieotwierającymi się oknami żyją traktując je jak fixy i witryny .Wiem ,że ten przykład niczego niezmienni i nadal amatorów niższej cenowo oferty nie zabraknie .
Jednak to nie powód aby takie cwaniactwo rynkowe tępić i uświadamiać potencjalnych naiwnych jak przy aferze AberGold .Tam też byli cwaniacy i naiwni co liczyli na cud i to tysiące naiwnych .W oknach jest podobnie tylko ci co się nabrali siedzą cicho bo własną głupotą niema co się chwalić .
Pozdrawiam .
autor:dom-na-maxa  dodano: 2014-08-14 | 23:08:04
Dziękuję za wyjaśnienia. Info przydadzą się podczas montażu okien:-) Zawsze myślałam, że montażem okien zajmuje się firma, która widnieje na "naklejkach" ram. Może kij z otwieraniem tych okien, ale czy tak zamontowane okna nie przewrócą się pod swoim ciężarem i kogoś nie przygniotą? W niektórych miejscach wiszą w powietrzu. Ja rozumiem, że można się nie znać itd, ale dziwię się Klientowi, który jest zadowolony z takiego "montażu".
Również pozdrawiam.
autor:magnollia  dodano: 2014-10-18 | 10:20:34
1.ten pan z ekodom komentuje i się udziela na moim blogu ,a sam pewnie mieszka z mama i tata w bloku , nie wychowali pana ze sie nie krytykuje ale polaczki już tak maja w swej naturze .2 już założył sobie pan ten blog ex-perski wiec to ja rozumiem ze pan skomentuje przed zrobieniem czegos i zasiegne pana rady lub nie wiec teraz zabieram sie do elektryki i hydrauliki moge wysluchac pana rad dziekuje
autor:ekodom  dodano: 2014-10-18 | 20:46:47
Tak się składa ,że od wielu lat nie mieszkam w bloku z mama i tata tylko w domu co ma też swoje wady jakich niestety nie udało mi się wyeliminować mimo pracy w branży :)

Niczego nie krytykuję tylko zgrzewy naroży, ponieważ miernoty też nie uznaję .
Blog jest po to aby aby co dobre promować a co złe negować niezależnie czy to się komuś podoba lub nie .
Odnośnie słowa "polaczki przez małe p " mam rozumieć ,że jesteś niemcem przez małe n lub inną zakamuflowaną mniejszością co nie trawi krytyki i nienawidzi Polaków ?

Bo na pewno nie Polakiem sądząc po takiej wypowiedzi .

W odróżnieniu od Ciebie Ja twojej wypowiedzi na moim blogu nie skasuję tak ja to ty uczyniłeś z moją( żenada )
Odpowiedź do ekodom
autor:magnollia  dodano: 2014-10-18 | 21:20:45
każdy buduje na swoje możliwości , wiemy jak sie zyje w polsce i pracuje widze to za kazdym przjazdem do polski to ze pracodawcy i pracownicy maja swoje wady i zalety jedni robia cos dobrze drudzy spieprza . Nawet sobie nie wyobrażałem jak ciezko jest budowac dom w pl na odleglosc samemu zycz mi lepiej powodzenia a nie piszesz ze podkladki pod okna ,sa zle na ktory zmarnowalem dzien urlopu ,nawet nie wiesz jak taki dzien jest dla mnie wazny . moze mnie pan doradzic w elektryce i hydraulice to kolejny etap na co zwracac uwage jake kable kociol zastosowac nie po fakcie POZDRAWIAMY :))

Najnowsze klami dESIGN+ w oknach OKNOPLASTU

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Klamka klamce nierówna .Jedne są designerskie i eleganckie inne takie sobie ,a jeszcze inne tandetne .Jednak dobra klamka ma ogromne znaczenie wpływające na komfort otwierania zwłaszcza ciężkich trzyszybowych .
W deklaracji CE okien jest taki parametr co mówi nam jakiej siły należy użyć do otwarcia .Parametr ten ma nazwę " SIŁY OPERACYJNE " posiadający dwie klasy :

klasa 1 to taka co mówi ,że siła jaką należy przyłożyć do obrotu klamki to 10 kg
Czyli dziecko lub drobna kobieta ma już problem .

Klasa 2 to taka co mówi ,że siła jaką należy przyłożyć do obrotu klamki to 3 kg też niemało ,ale zdecydowanie lżej .

I to ma ogromne znaczenie klamka ,a raczej jej długość ( zasada dźwigni )
Klamka dESIGN + to klamka o 20% dłuższa o doskonałym eleganckim designie zaprojektowana przez znane austriackie biuro KISKA dla koncernu AUDI i KTM teraz również dla Oknoplastu .
a wygląd sami ocenicie :

blog budowlany - mojabudowa.pl

http://www.eko-dom.eu/index.php?s1=osd913&vl=0

 • Nowoczesna linia dESIGN +

 • Kształt inspirowany serią Platinium

 • 20% dłuższa rękojeść, wygodniejsza w użytkowaniu

 • Autorski projekt we współpracy z renomowanym biurem KISKA

 • Dostępna wyłącznie w ofercie Oknoplast

 • Te klamki są w cenie okien ,a zapewniam , że nie są tanie co też ma wpływ na cenę całego produktu Czyli okna .Na samej jakości klamek dostarczanych w komplecie okien konkurencja może zaoszczędzić od kilkuset zł wzwyż .Jeżeli Ktoś decyduje się na trochę tańsze okna niech zapyta jakie ostanie klamki bo 90 % to masówka typu Roto lub Hoppe a nie indywidualny design od znanej firmy designerskiej co już niestety kosztuje .


Najcieplejsze i najcichsze rolety na rynku .Rolety

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Najcieplejsze i najcichsze rolety na rynku .
LUNA firmy Oknoplast .
 
Temat rolet jak wynika z moich obserwacji przez klientów jest mało rozpoznany .
Często decyduje cena ,a nie jakość ,parametry ,użyte materiały i najważniejsze certyfikaty .
Zapewniam ,że rolety to super sprawa lub duży kłopot .
Znaczenie ma dosłownie wszystko :jakość pancerza ,budowa skrzynki z jakiego materiału i jakiej grubości ,Jakość ślizgów  ,wieszaków , rury nawojowej  klasy automatyki i cała masa innych elementów .
Tanie rolety najczęściej mają tylko markowy pancerz a reszta to chińska taniocha z podłego materiału co się szybko pościera i powygina .Generalnie wyjęte jest wszystko co tylko się da .
Z tego powodu mało który producent je bada bo wyniki są łatwe do przewidzenia .
 
Natomiast istnieją rolety energooszczędne i ciche .Tak jak LUNA z OKNOPLASTU
blog budowlany - mojabudowa.pl

 • System montowany po zewnętrznej stronie

 • Elementy obudowy rolety i pancerze wykonane z wysoko gatunkowego aluminium

 • Możliwość zastosowania w przypadku budynków istniejących oraz nowych inwestycji

 • Możliwość całkowitej zabudowy rolety (z wyjątkiem klapy serwisowej, umożliwiającej swobodny dostęp do mechanizmu rolety), na etapie wykańczania elewacji

 • Wyjątkowo "ciepły montaż" na profilach poszerzających ramę okienną łączonych systemowo z oknami - parametry potwierdzone certyfikatami

 • Możliwość montażu do nadproża L umożliwiającego schowanie skrzynki i wykonanie elewacji z cieńszą warstwą ocieplenia

Roleta posiada rewelacyjną izolacyjność termiczną potwierdzoną badaniami .

blog budowlany - mojabudowa.pl

Oraz są niebywale wygłuszające też potwierdzone badaniami .

blog budowlany - mojabudowa.pl

Często widzę u blogowiczów na blogach dobre markowe okna ( również Oknoplastu ) o doskonałych parametrach jednak rolety na tych oknach to totalna porażka ( tu w 60 % dominuje jeden mistrz Polski w klasie taniochy ) .Jednak jestem pewien ,że ten fakt wynika z niewiedzy. A tam gdzie nie wiemy na co zwracać uwagę od strony technicznej tam umiemy zawsze porównać jedynie cenę .

Takie pytanie " Co to jest wieszak blokujący w rolecie ?"
Jeśli nie wiecie to jesteście wstanie porównać tylko cenę smiley a nie rolety .

Często niską ,ale i tak nieadekwatną do jakości rolet .

UWAGA ! Jest też druga strona medalu
Często to firmy handlowe namawiają przy droższych oknach na tanie rolety aby sobie obniżyć całkowitą cenę oferty i mieć większe szanse na sprzedaż w stosunku do konkurencji na tych samych oknach .

W naszej firmie oferujemy przy oknach Oknoplastu również ich rolety z nimi zintegrowane systemowo (sposób łączenia , uszczelnienia z oknem itp ) gdzie nasza konkurencje z niedaleka wie o tym fakcie i namawia na taniochę (Klient myśli ,że trafił dobrego wujka co mu sprzeda to samo tylko taniej ) Nic bardziej mylnego trafił do tzw "cwaniaczka rynkowego "indecision. Za kilka lat zobaczymy kto miał rację .

Kto przy zakupie rolet sprawdzał ich parametry i certyfikaty tak jak przy oknach ?Zapewniam ,że 90 % rolet zastosowanych ma parametr U powyżej 1,5 (czyli całkowicie nie nadają się do budownictwa o podniesionym standardzie energetycznym )

No dobrze Jak za mało informacji to się pytamy dalej smiley
Jaką klasę odporności na wiatr mają tanie rolety ?
Kto wie ? Ja wiem jaką klasę mają rolety Okmoplastu .
blog budowlany - mojabudowa.pl

rolety zewnętrzne opinie forum

Rolety zewnętrzne w Szczecinie . www.eko-dom.eu .