Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385329 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113
 

Podkłady podparapetowe czy ciepła listwa podparape

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Podkłady podparapetowe czy energooszczedna ciepła listwa podparapetowa z elastyczną uszczelką ?

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zastosowanie ciepłej listwy progowej umożliwia znaczącą poprawę parametrów cieplnych stolarki. Warunkiem jest jednak to, że musi ona być dostosowana do kształtu montowanego systemu okiennego oraz idealnie szczelny . Energooszczedny profil montażowo-transportowy NIDA posiada te zalety .
Listwa NIDA zapewnia szczelność i trwałość połączenia pomiędzy parapetem a oknem. Niweluje ona przedmuchy powietrza, powodujące korozję elementów montażowych, oraz zabezpiecza przed przeciekami wody opadowej do wnętrza, co w dłuższej perspektywie chroni przed przemarzaniem ścian.

Jej montaż zalecany jest przez wielu ekspertów w zakresie stolarki okiennej, czego potwierdzenie można znaleźć m.in. we wskazaniach Instytutu Techniki Budowlanej.

Nowatorska konstrukcja
:

Profil montażowo-transportowy NIDA skonstruowano w oparciu o system pięciu komór. Przestrzeń znajdująca się pomiędzy nimi wypełniona jest powietrzem, co nie tylko poprawia izolacyjność cieplną, ale również minimalizuje prawdopodobieństwo występowania mostków termicznych. Półotwarta, środkowa komora sprawia, że listwa jest bardzo elastyczna.
Innowacją w budowie NIDY jest zastosowanie dodatkowej uszczelki z miękkiego PVC i gumowych wypustek. Umożliwia to precyzyjne dopasowanie profilu do montowanego na nim systemu okiennego, w efekcie czego tworzą się cztery dodatkowe komory. Rozwiązanie to zapewnia znacznie wyższą izolację cieplną niż w przypadku standardowych konstrukcji, co potwierdzają przeprowadzone badania termowizyjne.

Jeszcze łatwiejszy montaż
Symetryczna konstrukcja zaczepów listwy Nida pozwala na łatwe wpinanie i wypinanie jej z wybranego profilu okiennego. Odpowiednio zaprojektowany kształt zapięcia sprawia, że profil nie przesuwa się po zamontowaniu, co nadaje mu stabilności. Dopasowanie daje pewność, że po instalacji piana montażowa nie wydostanie się na zewnątrz.
NIDA nie wymaga też stosowania taśmy rozprężnej, a dzięki wysokim płozom instalator może wykorzystywać te same kotwy zarówno w ramie okiennej, jak i w profilu. Z kolei możliwość łączenia profili w pionie pozwala na zastąpienie poszerzenia np.: pod drzwiami balkonowymi, a także na bezpieczne podnoszenie stolarki w trakcie montażu. NIDA chroni także w trakcie transportu, co pozwala unikać kosztownych odszkodowań w przypadku ich ewentualnego uszkodzenia.

Listwa NIDA to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż podkłady podparapetowe ze styropianu

blog budowlany - mojabudowa.pl
Styropianowy podkład podparapetowy jest zbyt miękki i narażony pod wpływem czynników atmosferycznych na utlenienie a tym samym zmianę swoich właściwości izolacyjnych .
Wzrasta ryzyko przy ciężkich oknach trzyszybowych nieprawidłowego osiadania stolarki .

Naszym zdaniem ciepłe listwy podparapetowe z uszczelką skutecznie izolują miejsce styku parapetów zewnętrznych z wewnętrznymi i są zdecydowanie bardziej wytrzymałe .
Obecnie tego typu listwy w swoich oknach standardowo stosuje lider energooszczednej stolarki firma Oknoplast Group dzięki czemu Klienci niemuszą wydawać dodatkowych pieniędzy na styropianowe podkłady podparapetowe .

okna pcv szczecin

 


Najnowocześniejsze pakiety szybowe Oknoplast .

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Oknoplast wprowadza w standardzie do Winergetic Premium najnowsze pakiety szybowe 4Xglass
Co to oznacza dla Klienta ?

  • Potrójny pakiet szybowy 4/18/3/16/3 o wysokich parametrach termoizolacyjnych, Ug=0,5W/m2K

  • Hartowanie od szerokości szyby 1200 mm i powierzchni do 2 m2 w standardzie (niewiarygodnie bezpieczne szyby )

  • Doskonała przejrzystość Lt = 74% - nowoczesne powłoki ograniczające tzw. efekt brudnych firanek

  • Specjalnie zaprojektowana budowa pakietu szybowego poprawiająca izolacyjność akustyczną do poziomu Rw = 36dB

  • Zmniejszony ciężar pakietu umożliwiający tworzenie dużych, otwieranych przeszkleń

  • Współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego g aż 54

  • wsp Uw dla całego okna z ramką warmatec jedynie Uw=0,76

Nowy typ powłoki niskoemisyjnej stanowi naturalny rozwój i ewolucję dotychczasowych rozwiązań. Producenci szkła budowlanego w najbliższej przyszłości całkowicie zaprzestaną produkcji obecnej powłoki na korzyść nowej warstwy. Idąc naprzeciw temu procesowi OKNOPLAST już dziś rozpoczyna wdrożenie nowych powłok we własnej produkcji szyb zespolonych. Minimalne różnice występujące pomiędzy warstwami nie są dla klienta zauważalne. Oznacza to, że oko ludzkie nie będzie w stanie zarejestrować tak niewielkich różnic.

Szyby 3mm opinie.

http://www.eko-dom.eu/index.php?s1=zbu785&vl=0


NAJNOWSZE I NAJCIEPLEJSZE BRAMY GARAŻOWE

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »
  • BRAMA WIŚNIOWSKI PRIME

brama segmentowa prime 60 mm

PRIME

nowa klasa garażowych bram segmentowych

Nowa generacja bramy segmentowej WIŚNIOWSKI prezentuje niezwykłą jakość, opartą na zbiorze unikatowych rozwiązań technicznych. Aby stworzyć wyjątkowy produkt musieliśmy sięgnąć do podstawy budowy bramy segmentowej czyli... panelu. 

brama prime panel innovo 60 mm

INNOVO to nie tylko wysoko termoizolacyjny panel o”grubości 60 mm, to baza do stworzenia bramy o” nowych standardach bezpieczeństwa i ”designu.

Kształt panelu INNOVO pozwolił na zastosowanie specjalnego systemu maskującego, a” co za tym idzie, ukrycie elementów mechanicznych (zawiasy, uchwyty rolek) oraz całej przestrzeni ruchomej pomiędzy segmentami bramy. Ukrycie elementów mechanicznych nie tylko znacznie poprawiło wygląd bramy od wewnątrz, zwiększyło równocześnie bezpieczeństwo jej użytkowania.

Panel INNOVO zaprojektowany i” produkowany w ”fabryce WIŚNIOWSKI posiada również świetne parametry izolacji termicznej. Wskaźnik U” panelu INNOVO wynosi 0,37 W/m2K, co przekłada się na termoizolacje całej bramy garażowej. Nowy panel, podwójne uszczelnienie górne i” dolne płaszcza bramy oraz uszczelnienia szczotkowe w” osłonach prowadnic pozwoliły nam osiągnąć znakomity współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,9 W/m2K dla bramy 3000 x 3000 mm.

1.  Elastyczna osłona przestrzeni międzypanelowej

2.  Aluminiowe profile mocujące osłonę

3.  5 warstw blachy w miejscu montażu zawiasów

4.  Uszczelnienie międzypanelowe

5.  Ukryty zawias

6.  Pianka poliuretanowa

PRIME to synonim stylu, elegancji i bezpieczeństwa. Prezentuje nowatorskie podejście do produkcji bram, oferując znacznie więcej niż standardowe rozwiązania.

ekskluzywna segmentowa brama 60 mm

Pionowe osłony prowadnic

PERFEKCYJNE DZIAŁANIE - PRZEMYŚLANA KONSTRUKCJA!

Konstrukcja została wykonana tak by zapewnić maksymalnie płynną pracę bramy. Wpływają na nią specjalnie profilowane elementy konstrukcji nośnej i prowadnic oraz system ukrytych zawiasów, w których zastosowane zostały podwójne, regulowane rolki prowadzące skrzydło bramy w prowadnicach.

Boczne osłony wału

brama garażowa segmentowa 60 mm prime

DESIGN – NOWATORSKIE POMYSŁY W ZGODZIE Z WARTOŚCIĄ KLASYKI!

Idealnie zaprojektowana brama PRIME zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, ale także bogactwem wykończeń.  Jej stylistyka jest odzwierciedleniem wzorców klasycznej elegancji, pozostając w harmonii z nowoczesnymi zasadami. Efekt wizualny osiągnęliśmy między innymi dzięki malowanym elementom konstrukcji nośnej, prowadnic, a także okuć paneli. To walory estetyczne bramy oraz wnętrza garażu ale także dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne dla tych elementów.

Ruchome osłony rolek i prowadnic

brama 60 mm prime

WYŻSZY STANDARD KOMFORTU I BEZPIECZEŃSTWA!

PRIME nie tylko świetnie wygląda, ale również gwarantuje wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa, które jak zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Wszystkie zabezpieczenia opcjonalne dla innych modeli bram segmentowych (zabezpieczenie przeciążeniowe, hamulec bezpieczeństwa, fotokomórki), w bramie PRIME dostępne są jako wyposażenie standardowe, a dla podniesienia norm bezpieczeństwa rozbudowaliśmy je o system zabezpieczeń elementów konstrukcji i części mechanicznych. Są to stałe osłony prowadnic, ruchome osłony rolek, zintegrowana osłona wału i sprężyn, boczne osłony wału i sprężyn oraz elastyczne, wewnętrzne osłony miejsc łączenia paneli.

    Zintegrowana osłona wału i sprężyn

brama garażowa 60 mm prime

UKORONOWANIE 25 LAT DOŚWIADCZENIA MARKI

Wszystkie zalety bramy PRIME sprawiają, że wyprzedza ona swoje czasy i podnosi technologiczną poprzeczkę. Innowacje i nowoczesne technologie zastosowane w bramie PRIME to niewątpliwie kamień milowy w branży bram garażowych.

wzory

brama 60 mm panel innovo G

Panel INNOVO 60 mm - bez przetłoczeń "G"

panel innovo W brama 60 mm

Panel INNOVO 60 mm - przetłoczenia wysokie "W"

kolory i struktury

blog budowlany - mojabudowa.pl

Złoty dąb (smoothgrain)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Orzech (smoothgrain)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Antracyt (sandgrain)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Biały RAL 9016 (silkline)

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dowolny RAL

więcej na:

www.wisniowski.szczecin.pl