Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Eko-Dom Szczecin
Energooszczędne Okna Drzwi Bramy Rolety

offlineekodom blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
385329 odwiedzin | wpisów: 404, komentarzy: 502, artykułów: 9, obserwuje: 113

"Ciepłe" podkłdy podparapetowe- Za, i przeciw.

autor: ekodom blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Dostępne na rynku „ciepłe” podkłady podparapetowe wykonane z miękkich materiałów: styropianu lub styroduru wydają się na pierwszy rzut oka dobrym rozwiązaniem – świetnie izolują i eliminują mostki termiczne. (wiarygodnych certyfikatów na to nie widziałem jedynie teorie i zapewnienia poparte pseudonaukowymi wywodami i )

Niestety, równocześnie praktycznie uniemożliwiają poprawne zamocowanie dolnej części . Użycie kotew jest niemożliwe, natomiast montaż bezpośredni z użyciem dybli nie może być zastosowany w każdym materiale. Np. otwarte kanały bodaj najpopularniejszego pustaka ceramicznego nie zapewnią oparcia dla dybli montażowych.

Pamiętajmy, że montaż okna bez zamocowania dolnej poziomej części ościeżnicy jest niezgodny ani z wytycznymi polskiego Instytutu Techniki  Budowlanej, ani niemieckiego instytutu RAL, ani z zaleceniami większości producentów . Jak wiemy, podstawowym warunkiem zachowania gwarancji na jest jego prawidłowe zamocowanie. W przypadku gdy ten warunek nie jest spełniony, w razie problemów z oknem reklamacja klienta może zostać odrzucona.

Nawet jeśli mamy do czynienia z materiałem pełnym, np. betonem komórkowym, to odległość pomiędzy ramą okna a murem jest zbyt duża: Wysokość piankowych kształtek to ok. 6 cm. Czyli luz montażowy tyle samo a powini wynosić 1,5 do 2 cm Osłabia to mocowanie stolarki. Skutkiem tego dolna, najbardziej narażona na odkształcenia część okna, nie jest stabilnie zamocowana. W efekcie często dochodzi do trwałych odkształceń ościeżnicy i obniżenia walorów użytkowych okna, takich jak szczelność na wiatr i wodę opadową oraz utratę ciepłochronności ( Sprzedawcy tych podkładów starają się wykazać zupełnie coś przeciwnego i publikują niecetryfikowane wyliczenia i niby badania wykonane zaraz po montażu, a nie za klka lat po motażu)

, czy też problemów z ryglowaniem okuć. Okna kolorowe w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne są szczególnie narażone na tego typu deformacje, ponieważ mocno skupiają promienie słoneczne.


Równie dobrze by można powiedzieć, że montaż za małego i źle pomierzonego okna poniżej gdzie luz montażowy jest wypełniony styropianem to jeden wielki „Ciepły „ parapet .

Jeśli Ktoś tak uważa to powodzenia Okno z takim luzem mimo wypełnienia styropianowego jest do wywalenia .

blog budowlany - mojabudowa.pl

Czym ten błąd się różni od tego syropinowego niby ciepłego podkładu poniżej ? Chyba tylko formą kształtu )

Patrząc na fotkę powyżej od razu wiadomo, że ten styropian to mina ,a ten poniżej już dobry i ma sens .Gdzie tu konsekwncja ?Możę całkowicie pozbawić okno kotwienia ?


Ludzie Czy naprawdę myślicie, że firmy okienne co tych podkładów podparapetowych nie proponowały to o nich niewiedzą ? A firmy co je zaproponowały są takie genialne ? Zapewniam, że każdy handlowiec, a nawet sprzątaczka w firmie z oknami o tym wynalazku wiedzą Czemu jedni namawiają, a inni nawet nie wspomną radzę odpowiedzieć sobie samemu .

 .

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Izolacyjność termiczna okien i eliminowanie mostków cieplnych na styku połączenia ościeżnic z murem to sprawy kluczowe. Nie jest jednak właściwym, jeśli rozwiązania redukujące straty ciepła odbywają się kosztem trwałości zamocowania stolarki. Konsekwencje odkształcenia profili okiennych w wyniku ich nieprawidłowego zamontowania spowodują, że inwestycja w ciepły parapet może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego, a przecież okna mają nam służyć przez kilkadziesiąt lat

Zresztą jaki jest ich sens w dobie o wiele lepszego i bardziej sztywnego rozwiązania jakim jest ciepła i twarda listwa podparapetowa z uszczelką ? Chyba tylko taki aby sprzedawca okien mógł błysnąć czymś innym przed niezorientowanym Klientem iu wyrónić się pod wgldem montażu ( ostatio wiele fim z przeciętny produktem mówi że najważnjszy jet motaż ) Ja twierdzę , że moaż jes ważny ale okno jescze ważnijsze i jego trwałe połczenie z resztą domu czyli murem .

 A można zastsować takie coś  - i ciepłe i szczelnie i sztywnie i solidnie Bez dopłaty w standarzie wyposażeia .

blog budowlany - mojabudowa.pl

O czym pisałem na:

http://www.ekodom.mojabudowa.pl/?id=158970

 Pozdrawiam


Komentarze (5)
autor:jolas  dodano: 2015-03-31 | 10:23:18
eko dom w zachodniopomorskim tez montuje takie ciepłe parapety razem z oknami z Oknoplastu i sprzedawca nawet słowem nie wspomniał o takich konsekwencjach o których tu piszecie
autor:ekodom  dodano: 2015-03-31 | 15:55:53
Sprawdziłem dokładnie sprzedaliśmy 2 komplety takich parapetów i zamontowaliśmy jeszcze jeden klientowi co kupił je sobie sam na Allegro i sam się na to uparł .I te epizody pozwoliły nam właśnie wyrobić sobie zdanie na temat tego rozwiązania .Bo i jak inaczej się wypowiadać na temat systemu którego byśmy nie przerabiali i nie wypróbowali .Obecnie z tym wynalazkiem skończyliśmy .

Pozdrawiam
autor:jolas  dodano: 2015-04-01 | 11:56:10
proponuje zapoznać się http://oknotest.pl/montaz-okien/mocowanie-dolu-okna-w-osciezy-z-pustaka-ceramicznego
autor:ekodom  dodano: 2015-04-01 | 20:54:09
Znam tę stronę .
I dalej uważam że podkład podparapetowy to zwiększenie luzu montażowego .Wkręcenie dybli przy takim luzie powoduje ,że zwiększa się tzw „dźwignia „co skutkuje pracą dołu ościeżnicy okiennej zwłaszcza po latach silnych wiatrów i nie spełnia on swojego zadania usztywnienia dołu okna .
Dalej nie wiadomo co on ma docieplić .Przecież montując parapety i tak zazwyczaj można je wkleić na piankę i uzyskujemy to samo „ leżą na izolatorze z pianki niczym specjalnie nie gorszej od styropianowego podkładu „
Widziałem na jednej ze stron rozkład izoterm Niestety komputerowo narysowanych przez grafika , a nie zbadanych w laboratorium .Widziałem też na rynku masę podkładów z najpodlejszego i miękkiego styropianu .
Kto chce stawić na tym swoje ciężkie okna trzyszybowe niech stawia Nikomu nie bronię .
Ja uważam, że o wiele więcej da dopłacenie tej kasy za te podkłady do ciepłego montażu okien w linii docieplenia ( nie mylić z warstwowym ) a tam te podkłady nie mają już całkowicie sensu i racjonalnego oraz praktycznego zastosowania .
Dalej też nie mogę dostać żadnej deklaracji CE lub spotkać się z jakimkolwiek cetryfikatem wiarygodnego instytutu ( ITB lub Rosenheim czy też Darmstad ) potwierdzającym dopuszczenie tych „pseudo ciepłych” podkładów do stosowania w budownictwie co je z przyczyn formalnych nawet wyklucza .Bez tych niestety papierków każdy kierownik budowy może, a nawet powinien je odrzucić przy odbiorze .

Pozdrawiam
autor:ekodom  dodano: 2015-04-02 | 22:46:21
Rozumem też,że to mało wygodny wpis dla firm handlowych co te podkłady promują nadal ,Jednak na certyfikaty o ich przydatności trudno się doprosić jak widać ?
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja